Skalbimo mašina

skalbimo masinaNusprendus įsigyti skalbimo mašiną pirmiausiai, turite išsirinkti vietą, kur ją galėsite statyti. Nepamirškite, kad ji turi užimti nedaug vietos ir turi būti patogiai prieinama. Lengviausia, jeigu dar tik ketinate įsirengti virtuvę, nes galite iš anksto numatyti kur bus virtuvės baldai ir buitinė technika. Apsispręskite kurio tipo skalbimo mašina jums bus tinkamesnė ar pakraunama iš priekio, ar iš viršaus. Norite skalbimo mašiną lengviau patalpinti į sunkiau pasiekiamas vietas? Nepatinka, kai reikia pasilenkti išimant skalbinius? Tuomet rinkitės iš viršaus pakraunamą, tokio tipo skalbimo mašina yra kompaktiška ir nereikalauja papildomos erdvės durelių varstymui. Be to, jeigu reikės galėsite ją atidaryti skalbimo metu. Per viršutinę dalį pakraunamos mašinos dažniausiai gaminamos 40, 50, 60 cm pločio, tačiau paprastai jos būna aukštesnės, todėl įsitikinkite, kad jos aukštis labai nesiskirs nei jūsų turimi virtuvės baldai. Šiuo metu populiariausios yra standartinės skalbiamosios mašinos, įkraunamos per priekį. Kai kurių ekspertų nuomone, tokios mašinos patikimesnės už siauras, nes mažinant mašinos matmenis tenka mažinti ir detalių skaičių, trumpinti jungtis. Iš priekio pakraunama skalbimo mašina bus lengviau montuojama, be to, jos turi platesnį matmenų spektrą. Tokias mašinas galima naudoti ir kaip papildomą plokštumą kažkam pasidėti. Kraunamos per priekinę dalį skalbimo mašinos dažniausiai būna 60 cm pločio. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį turintiems nedidelę virtuvę.

Skalbimo mašinos skirstomos į šiuos tipus:

1. Standartine laikoma skalbiamoji mašina, kurios aukštis – 85 cm, plotis – 60 cm, gylis – 58 cm. Tokios mašinos statomos erdviose patalpose ir nepriglaudžiamos prie sienos. Jose telpa 5 kg skalbinių. Šiandien mašinos, kuriose telpa 6–7 kg skalbinių, sunaudoja ne daugiau elektros energijos ir vandens nei mažesnės talpos skalbimo mašinos. Be to, didesnes skalbimo mašinas reikia rečiau įjungti ir jose audiniai mažiau glamžomi. Tokia skalbimo mašina, kurioje telpa 4,5–5 kg skalbinių būtų tinkama keturių – šešių asmenų šeimai. Didesnei šeimai reikėtų įsigyti 6–7 kg talpos skalbimo mašiną. Tokios skalbimo mašinos statomos didesnėse patalpose, maždaug 3–5 cm atstumu nuo sienos &‐ šis atstumas yra būtinas vamzdžiams ir instaliaciniams laidams sujungti.

2. Jei skalbimo mašiną statysite nedidelėje virtuvėje, tinkamesnės yra siauresnės (maždaug 32 cm gylio) mašinos. Jeigu galvojate, kad sutaupysite vandens ir elektros energijos tai klystate, nes mažos skalbimo mašinos sunaudoja beveik tiek pat vandens ir energijos, kiek ir standartinio dydžio modeliai.

3. Mažoje virtuvėje, kurioje virtuviniai baldai užima didžiąją dalį ploto, puikiai tiks mažagabaritė skalbimo mašina (67x50x40), kurią galima pakišti net ir po kriaukle.

Nurodyta energetinė klasė parodo modelio ekonomiškumą. Pagal energijos sąnaudas ir skalbimo kokybę skalbimo mašinos skirstomos į klases: A, B, C, D, E, F, G. Ekonomiškiausios yra A klasės skalbimo mašinos. B ir C klasių modeliai joms nedaug kuo nusileidžia. Žinoma, švariausiai skalbia A klasės mašinos. Tad jei dažnai tenka skalbti labai suteptus drabužius, rinkitės A skalbimo ir B ekonomiškumo klasių modelį. Verta pasidomėti ir vandens sąnaudomis, nes šiuolaikiniai modeliai sunaudoja tik 35–70 l vandens (tai priklauso nuo programos).

skalbimo masinaSkalbimo mašinų gręžtuvai (džiovintuvai) paprastai sukasi nuo 400 iki 1800 apsukų per minutę greičiu. Šis rodiklis lemia išgręžimo klasę ir gręžimo kokybę, taip pat žymimą raidėmis. Populiariausi yra B (iki 1300 aps/min) ir C klasių (iki 1000 aps/min) gręžtuvai. Tiesa, paprastai gręžtuvai turi kelis greičių režimus: nuo 400 aps./min. iki didžiausio.
Labai patogu naudotis skalbimo mašina su įmontuota džiovykla. Tokio tipo modelis išsprendžia ne vieną problemą, nes nebereikia džiauti skalbinių, po trijų valandų galima turėti nešiojimui paruoštą norimą rūbą. Reiktų nepamiršti, kad jeigu skalbimo mašina skalbia 5 kg skalbinių, ji išdžiovins tik 2,5 kg. 400 apsisukimų per minutę išgręžtus skalbinius teks dar patiems, kiek pagręžti – liekamoji drėgmė čia būna apie 70 %. Tokiu būdu džiovinami skalbiniai trumpiau tarnauja. Galima nusipirkti atskirą džiovinamąją mašiną, tačiau ji kainuoja panašiai kaip ir nauja skalbimo mašina.

Jeigu norite, kad virtuviniai baldai ir skalbimo mašina nesiskirtų spalvomis tai nėra problema, nes galite pritaikyti reikiamą spalvą, o spalvų pasirinkimas didelis.

Perkant skalbimo mašiną reiktų žinoti, kurios programos gali būti reikalingos, priklausomai nuo modelio, galite rinktis, pavyzdžiui, papildomo skalavimo režimą, kuris skirtas alergiškiems žmonėms arba mažus vaikus auginančioms šeimoms. Labai nešvariems skalbiniams tiks mirkymo, dėmių &ˇalinimo ir intensyvaus skalbimo režimas, o jeigu reikia galite rinktis greito skalbimo režimą nelabai suteptiems skalbiniams. Naudinga programa – pusės įkrovos režimas ir režimas, neleidžiantis skalbiniams susiglamžyti.

Skalbimo mašina gali turėti mechaninį (sukamos rankenėlės) arba elektroninį (valdymo mygtukai) valdymą. Kartais pasitaiko kombinuotasis variantas. Šioje vietoje reikėtų atkreipti dėmesį ir į valdymo skydelį. Kaip jis atrodys, nėra skirtumo, svarbiausiai, kad jis būtų aiškus ir suprantamas, kad skalbiant nereiktų naudotis instrukcija.

Pastaruoju metu ypač populiari plati 60 cm pločio, bet nedidelio gylio technika (30–40 cm). Jos ypač paklausios tarp tų pirkėjų, kurie šią techniką nori įsirengti taip, kad virtuvės baldai ir skalbimo mašina tarpusavyje derėtų. Tokius modelius galima įsirengti virtuvėje tarp spintelių ar po indaplove.

Neverta taupyti ir pirkti pigią skalbimo mašiną, nes toks modelis gali greitai sugesti ir sunaudos žymiai daugiau vandens ir elektros energijos. Juk norime, kad įsigyta buitinė technika tarnautų, o už kokybę reikia nepagailėti pinigų.