Virtuvės remontas

Virtuvės remontas, tai pagrindas savo gražiai, patogiai ir praktiškai virtuvei. Be tinkamai atliktų remonto darbų, net ir gražiausia virtuvės vizija gali likti svajone. Tad, siūlome šiai vietai skirtim daugiau dėmesio, nei galbūt norėtūsi.

Prieš atnaujinant virtuvės baldus ar įsigyjant naujus, svarbiausia pradėti nuo sienų lubų ir grindų lyginimo. Tai yra labai svarbu norint, kad virtuvės baldai iki pilno jų įgyvendinimo būtų sumontuoti kokybiškai. O gal net padės sutaupyti lėšų dėl papildomų darbų, kuriuos gali prireikti atlikti baldininkams, baldų projektavimo, detalizavimo ar montavimo metu.

Jei jūsų siena bus ne tik, kad nelygi bet dar ir truputi persukta, tai joks baldininkas nesureguliuos spintelių durelių taip, kad jų tarpeliai būtų lygūs, it stygos, iš visų pusių. Kad baldininkams nereikėtų teisintis, jog baldais sienų neištiesins, pasirūpinkite, kad sienas išlygintų tie, kuriems už tai jau sumokėjote. Didžiausią dėmesį į sienų lygumą kreipkite tose sienų vietose, kur bus kabinamos spintelės. Pakabinamos spintelės gali būti minimaliai reguliuojamos, ne kaip pastatomos, nes pastarosios turi reguliuojamas kojeles.

            Nepamirškite numatyti papildomo tvirtinimo sienoje, jei Jūsų virtuvės siena dengta gipso kartono plokštėmis. Sutvirtinimo reikėtų tose vietose, kur bus pakabinamos spintelės. Būtu gerai – jei numatytumėte papildomus tvirtinimus tarp profilių, gal net iš OSB plokštės ar medžio. Tokiu atveju galėsite būti ramūs, jei ant sienos, ant kurios sumontuotos gipso kartono plokštės, nuspręsite kabinti spinteles ar gartraukį.

Jei nenorite aplink stalviršį turėti papildomos metalinės ar silikoninės juostos – staljuostės, tuomet plytelės, tarp pastatomų ir pakabinamų spintelių, turėtų būti klijuojamos po virtuvės baldų  sumontavimo darbų. Tokiu būdu virtuvės baldai  atrodys daug kokybiškesni bei profesionaliai sumontuoti. Nors galime patikinti, jog plytelių klojėjai tikrai šiai idėjai priešinsis (kaip atrodo plytelės suklijuotos po baldų sumontavimo, galite pasižiūrėti mūsų ekspozicinėse virtuvėse).

Patariame! pasilikite dažų, kuriais dažėte sienas, kol namuose nebus atlikti visi montavimo darbai. Montuojamus baldus reikia pjauti, gręžti, prisukti, ne retai meistrams tenka dirbti mažose patalpose, tad visko gali nutikti. O neišmestas dažų likutis tuomet labai pravers.