Apšvietimas

ApšvietimasRenkantis virtuvės baldus bei kuriant interjerą, apšvietimas atlieka išties labai svarbų vaidmenį. Teisingas apšvietimas ne tik tinkamai paveiks Jūsų nuotaiką, bet ir įtakos virtuvės funkcionalumą, kokybę bei tai, kaip Jūs jausitės būdami sukurtoje aplinkoje. Nepaisant šių svarių faktų, apšvietimas dažnai būna svarstytinas tik pasirinkus virtuvės baldus, spinteles, techniką ir kt. Rodos, tai tik smulkmena, tačiau būtina žinoti, jog teisingai pasirinktas apšvietimas – tai raktas į puikiai funkcionuojančią Jūsų virtuvės erdvę.

Virtuviniai baldai – išties svarbus pasirinkimas planuojant virtuvės interjerą. Tačiau vertėtų susimąstyti, jog jų išvaizdą bei funkcionalumą itin paveiks ir pasirinktas apšvietimas, kurio tipai –  funkcionalus bei dekoratyvinis –  padės Jums atskirti skirtingas virtuvės erdves ir išnaudoti apšvietimą atsižvelgiant į Jūsų poreikius. Projektuojant interjerą labai svarbu nuspręsti, kur atliksite konkrečius veiksmus ir kokios aplinkos tikėsitės. Profesionali šiuolaikinio apšvietimo sistema leidžia derinti įvairias funkcijas bei apšvietimo lygį, pavyzdžiui, apšvietimo variacija tarp vietos, kur ruošite maistą, valgysite, skaitysite receptus bei rytinius laikraščius, bendrausite su svečiais ar kt. Tad labai svarbu apžvelgti savo virtuvę, suskirstyti ją tam tikromis zonomis ir nuspręsti, kokį vaizdą bei aplinką joms sukursite.

ApšvietimasLabai svarbu, jog daugiausia šviesos gautumėte ten, kur gaminsite maistą Reikėtų nepamiršti, jog tradicinis būdas konstruoti šviestuvą patalpos centre vis dėlto nebus pilnavertiškai funkcionalus: dėl dažniausiai pasitaikančio virtuvės baldų išdėstymo palei patalpos sienas šviesa liks Jums už nugaros, tad gamindami maistą matysite šešėlį. Norėdami išvengti šio nepatogumo, pasirinkite teisingą apšvietimo būdą: išdėstykite žemos įtampos halogenines lemputes tiesiai po viršutinėmis spintelėmis. Apšvietus Jūsų darbastalį nenukentės maisto ruošos kokybė bei galėsite šias lemputes panaudoti siekdami jaukesnio bei blankesnio apšvietimo savo virtuvėje, taip pat, esant poreikiui, visada turėsite galimybę pasinaudoti ir ryškesniu, pagrindiniu virtuvės šviestuvu.

Virtuvės baldai, greičiausiai, atliks ne tik maisto ruošos, bet ir valgomojo funkciją. Rekomenduojamas pasirinkimas – kabantis šviestuvas virš valgomojo stalo, kuris gali būti naudojamas kartu su įtampos reguliatoriumi, leidžiančiu Jums pasirinkti pageidautiną šviesos ryškumą. Taip išvengsite ne tik didelių sąskaitų, bet galėsite rinktis tarp kiek ryškesnio apšvietimo pietų stalui bei blankesnio jaukiai ir romantiškai vakarienei su namiškiais ar svečiais. Nebijokite eksperimentuoti pasirinkdami šviestuvo dizainą, derindami jį prie pasirinkto klasikinio ar modernaus stiliaus. Tai gali būti išties svarbus akcentas Jūsų virtuvėje, kuris ne tik puoš virtuvės aplinką, bet ir pabrėš gausų ir svetingą Jūsų virtuvės stalą.

ApšvietimasVirtuvės baldai neįsivaizduojami be pabrėžtų svarbių akcentų. Rinkitės apšvietimą, kuris leis atkreipti dėmesį į tam tikrą estetinį elementą Jūsų virtuvėje ir leis išnaudoti erdves, kur galbūt kabės virtuvę puošiantis paveikslas ar Jūsų šeimos fotografija. Taip pat išbandykite šviestuvus, automatiškai įsižiebiančius atidarant stalčius ar spinteles. Tai leis Jums greitai surasti ieškomą daiktą, suteiks Jūsų virtuvei žavesio, bei leis pasirinkti taupesnį elektros naudojimo būdą. Dekoratyvinių šviestuvų apdailos medžiagų pasirinkimas išties platus (spalvoto stiklo, geležies, plieno, nikelio ir kt.), tad turite galimybę eksperimentuoti derindami aplinką puošiantį bei jaukią atmosferą suteikiantį apšvietimą prie pasirinkto interjero.

Jei dar neteko susidurti su apšvietimo projektavimu ar nesate tikras dėl savo galimybių, kreipkitės į profesionalą. Ekspertas pasiūlys Jums tinkamiausią variantą, tenkinantį Jūsų poreikius bei atitinkantį pasirinktą interjerą. Reikėtų nepamiršti, jog svarbus yra ne tik išorės vaizdas, bet ir elektros išvada bei jungikliai. Stenkitės, jog pastarieji būtų lengvai ir patogiai pasiekiami bei atitiktų Jūsų įpročius. Naudokite kelis jungiklius, kad nereikėtų bereikalingai vaikščioti ir Jūsų namų ruoša taptų kuo malonesnė bei kokybiškesnė.