Dar patarimų

Virtuvės baldus  išnaudokime maksimaliai

Virtuvės baldai pastebimai tapo dalimi svarbiausios patalpos mūsų namuose. Vis daugiau ir daugiau žmonių ieško būsto, kuriame būtų erdvi patalpa virtuvės baldams įrengti. Virtuvės baldai nebėra naudojami tik maisto ruošai ar valgymui. Virtuvės baldai tapo dalimi socialinio ir šeimyninio būsto centro. Jei galvojate apie naujus virtuvės baldus, reikėtų  apžvelgti daug daugiau faktorių nei, kad tik pasirinkti tinkamas spalvas, virtuvės baldų spintelių formas ar stalviršį.

Priklausomai, nuo Jus supančių aplinkybių, Jūs galite labai daug reikalauti iš savo virtuvės baldų – pasibuvimo vietos savo vaikams, kuomet Jums reikia juos stebėti, kol Jūs ruošiate vakarienę, vietos šešiems, septyniems, o gal net ir aštuoniems asmenims papietauti, daugybės vietos virtuvės baldų spintelėse, reikalingiems daiktams laikyti, patogios, erdvios vietos maisto ruošai, vietos dideliam šaldytuvui ir šaldikliui.

virtuves-baldai-stalas-300x200Paslaptis, kaip padaryti, kad virtuvės baldai taptų Jūsų namų bendravimo dalimi – labai paprasta: planuodami virtuvės baldus numatykite vietą, kur būtų galima pasodinti aštuonis ir daugiau svečių prie vieno stalo. Jei Jūs sukursite pakankamai vietos  ne daugiau kaip keturiems asmenims prie vieno stalo pasibūti pavakarieniavus, tuomet iškart apribosite galimybę  gausiam šeimyniniam  būriui praleisti laiką kartu. Vaikų gimtadienio, ar kokio kito vakarėlio planavimas, gali tapti rimtu galvos skausmu, jei neturėsite pakankamai vietos svečių sodinimui.

Jei įmanoma – susiprojektuokite salą su prisėdimo funkcija. Tuomet turėtumėte nuostabią galimybę gaminti vakarienę tuo pačiu menu neatsukdama(-s) nugaros su Jumis norinčiais pabendrauti žmonėmis, esančiais toje pačioje patalpoje

Tam, kad svečiai vis norėtų užeiti ir pasibūti Jūsų virtuvėje, virtuvės baldų dizainas turi sukurti svetingą atmosferą – apšvietimas turi būti tinkamas, o darbastalis neapkrautas įvairiais nenaudojamais daiktais ar smulkiais buitiniais prietaisais.

Kai kurie iš mūsų gali norėti, kad virtuvės baldai virtuvėje sukurtų vietą šeimos laikui praleisti. Su televizoriumi ir gal net sofa, su vieta vaikų žaislams laikyti, gal dar ir numatant vietą kompiuteriui naudotis. Bet būkime atsargūs, juk nenorime, kad virtuvės erdvė būtų perkrauta.

Jei numatote, kad Jūsų virtuvės baldais dažnai naudosis ir vaikai, tuomet Jūs tikrai nenorite, kad Jūsų virtuvės baldai būtų pasipuošę aštriais kampais. Jūs labiau džiaugsitės jeigu Jūsų virtuvės baldai turės daugiau užapvalintų kampų.  Virtuvėje grindys neturėtų būti kietos, jei čia dažnai bėgioja vaikai.  Pasirinkti medines grindis tokiais atvejais yra labai tikslinga.

virtuves-baldai-apsvietimas-300x222Kad nauji virtuvės baldai būtų sumontuoti kokybiškai, Jums prireiks tikrai nemažai įgūdžių tam darbui atlikti. Gali būti viliojanti mintis viską susimontuoti pačiam, norint sumažinti išlaidas, skirtas virtuvės baldų įrengimui, tačiau, pritrūkus patirties kažkurioje vietoje, tai gali virsti tikra nelaime vėlesniame virtuvės baldų naudojimo etape.

Svarbu kuo tiksliau įsivaizduoti, kaip turėtų atrodyti Jūsų virtuvė kai visi virtuvės baldai bus sumontuoti. Kad būtų lengviau įsivaizduoti kur kokia spintelė stovės, kur bus prijungta buitinė technika, kur ir kiek reikės laisvos vietos patogiems praėjimams, kibkite į patalpos matavimus. Matuoti reikėtų pradėti nuo įėjimo ir judėti virtuvėje pagal laikrodžio rodyklę. Atstumai iki langų, langų pločiai, bei aukščiai. Palangės aukštis vienas iš svarbiausių matmenų, jei planuojate palangę sujungti su stalviršiu. Pamatuokite visus elektros įvadus, santechnikos mazgus. Labai svarbu pamatuoti garų surinkėjui numatytą angą. Taip pat, brėžinyje pažymėkite į kurią pusę darinėsis kambario durys. Tada viską nusipieškite lape, eskizuokite spinteles. Kai jau atrodys, kad virtuvės baldų išplanavimas Jus tenkina – brėžinius nuo lapo perkelkite ant sienų ir grindų – tai turėtų padėti susikurti viziją, kaip atrodys Jūsų virtuvės baldai.

virtuves-baldai-pamatavimai-300x227Darant preliminarų virtuvės baldų brėžinį, indaplovę planuokite šalia plautuvės. Numatykite laisvą stalviršio vietą tarp plautuvės ir kaitlentės, bet ne per daug, kad netektų karšto bulvių puodo toli nešti iki plautuvės. Planuojat virtuvės baldus numatykite pakankamai vietos kaitlentės šonuose tiek, kad liktų vietos keptuvės rankenai laisvai sukinėtis ratu.

Planuojant virtuvės baldus, neplanuokite kištukinių lizdų virš viryklės ar plautuvės. Neplanuokite viryklės ar plautuvės šalia į vidų atsidarinėjančių kambario durų. Juk nenorėtumėte, kad Jums bedirbant virtuvėje, durys daužytųsi Jums į nugarą.

Kuo geriau apgalvoti  ir suplanuoti jūsų virtuvės baldai bus, tuo didesnė tikimybė, kad virtuvės baldai pavers Jūsų virtuvę gero, kokybiško kartu praleisto laiko vieta.

Projektuojant ir gaminant virtuvės baldus, šiai dienai, pirmenybę teikiame jaukios ir šiltos, svetingą vietą šeimos nariams ir svečiams pasibūti, virtuvės dizainui.