Klaidos projektuojant virtuvės baldus

Pakankamas darbinio paviršiaus plotas

Viena didžiausių klaidų projektuojant būtų, virtuvės baldai su mažai vietos darbui ant stalviršio paviršiaus. Jūs norite, kad jūsų stalviršio paviršius būtų išvaizdus ir gražiai atrodytų netgi jame integruoti prietaisai, tačiau tai taip pat turi būti patogus darbui, gerai suplanuotas stalviršio paviršius. Atsinaujinant virtuvės baldus, būtinai pagalvokite apie stalviršio darbinį paviršių. Planuokite jį galvodami apie savo poreikius, nepamiršdami ir poreikių ateityje. Žinoma jūsų planavimui labai daug įtakos turės jūsų  virtuvės dydis ir integruojama technika.

virtuves-baldai-stalvirsisSupratimas kaip eisis darbas jūsų virtuvėj yra naudingas įrankis planuojant darbinį paviršių, kad jis būtų patogus ir efektyvus. Pasidarykite sąrašą darbų, kurie bus atliekami jūsų virtuvėje ir kaip tai įtakos jeigu virtuvėje šeimininkaus daugiau nei vienas žmogus.

Darbinio paviršiaus struktūros taip pat turėtumėte nepamiršti. Jei jums patinka gilios tekstūros paviršiai ir jūs mėgstate labai daug gaminti, patarimas būtų, kad gal vis tiktais peržiūrėkite dar kartą stalviršių paviršius su lygesniais paviršiais. Gilesnės tekstūros paviršiuose labiau kaupiasi nešvarumai, kuriuos yra sunkiau išvalyti. Jei tik leidžia biudžetas, skirtas virtuvės baldams atsinaujinti, turėtumėte pasvarstyti akmens masės stalviršį, kuris labai lengvai prižiūrimas, atnaujinamas ir visiškai neįgeria drėgmės, kas taip labai malonu nes sumažina bakterijų  dauginimąsi iki minimumo.

Galiausiai, buitinė technika įmontuota į stalviršį, visam laikui ir technika, kuri bus neįmontuota, bet visuomet bus ant stalviršio paviršiaus. Tokie kaip elektrinis arbatinukas, skrudintuvas, neintegruojama mikrobangų krosnelė, elektrinis skardinių atidarytuvas, kavos aparatas ir t.t. Įvertinant  visų jums reikalingų prietaisų buvimą taip pat labai padės susiorganizuoti darbinį paviršių ir nepridaryti virtuvės baldų projektavimo klaidų.

Darbinis trikampis įtakoja Jūsų judėjimą virtuvėje

darbinis trikampis virtuvejeDarbinis trikampis – geras išdėstymas. Turbūt tai dažniausiai linksniuojamas žodis baldų projektavime. Galima daryti išvadas koks tai svarbus dalykas. Baldų projektavimo stadijoje labai svarbus momentas tinkamai įprojektuoti prietaisus, tokius kaip kriauklė, viryklė, šaldytuvas.  Turėtų būti netrukdomas praėjimas, paliktas tarp visų šių prietaisų, kad jokios durelės , kurios atsidaro ne į tą pusę netrukdytų harmoningam darbui darbiniame trikampyje. Ar sala pastatyta ne vietoje, kuri verčia daryti vingį praėjime. Kol projektuojate gali pasirodyti, kad keletas papildomų žingsnelių tai nieko čia tokio, tačiau po ilgo naudojimosi gali pasirodyti, kad pasiruošimas keturių svečių vakarienei po darbo yra neįveikiama užduotis.

Kai gero darbo judėjimas virtuvėje bus išspręstas,  imkimės pamąstymų apie antrinio būtinumo patogumus virtuvėje. Yra ir antrinio būtinumo vietų, kurios taip pat turi būti lengvai pasiekiamos. Juk norėtumėte, kad šiukšlių dėžė būtų arčiau lauko durų, kad būtų jas patogu bet kada išnešti ar bent jau turėti laisvą praėjima jų išnešimui. Juk nenorėtumėte, kad benešant šiukšlių maišą,  jis prakiurtu užsikabinęs už atidarytų durelių rankenėlės. Taip pat labai svarbu turėti laisvą praėjima iki vietos, kur iš parduotuvės  nešate sunkius pirkinių krepšius. Kita vieta pamastymui, tai būtų vieta kur jūs laikote telefoną, užrašus, ar kulinarijos knygas, iki tos vietos taip pat norėtumėte turėti laisvą praėjimą, blogiausiu atveju nesunkiai prieinamą.

Apsvarstykite kaip bus ruošiamas ir patiekiamas  maistas dar virtuvės baldų planavimo stadijoje. Jei jūsų virtuvėje bus valgomasis, tai kiek žmonių planuojate įtalpinti? Jeigu maistas bus patiekiamas į svetainę, tai jūs tikrai norite net labai laisvo praėjimo iki svetainės, maisto nešimui.

Kaip maksimaliai išnaudoti spintelių erdvę?

Visi žinome, kad virtuvėje laikoma daugybė daiktų. Ne tik tie kuriuos matome, bet ir daugybė tų  daiktų, kurie yra už virtuvės baldų spintelių durelių. Rasti vietas visiems daiktams, kad juos būtų patogu kiekvieną kartą išimti, taip pat yra nemažas iššūkis. Dar viena klaida, kurią galite padaryti projektuojant virtuvės baldus, tai nepakankamai vietos jūsų daiktams pasidėti.

Sunku atsispirti pagundai kai reikia rinktis tarp gražiai atrodančios, padarytos iš gražių blizgančių paviršių, bet ne taip praktišku ir tarp mažiau patraukliai atrodančios,  kur virtuvės baldai suprojektuoti tam kad tarnautu žmogui, su gerai išplanuotomis , gal ne taip patraukliomis spintelėmis. Yra didelis privalumas kad virtuvės baldai būtų taip suprojektuoti, kad visi daiktai turi savas vietas. Bet ne tik daiktai turi turėti savas vieta, dar svarbiau, kad jums būtų patogu kiekvieną kartą išimti ir padėti.

Kol virtuvės baldai vis dar planavimo stadijoj, skirkite laiko sąrašo sudarymui kokie daiktai bus laikomi jūsų virtuvės balduose. Kurie bus pirmo būtinumo, kuriems turėtu būti numatyta lengviausiai prieinama vieta. Virtuvės baldai suprojektuoti atsižvelgiant į jūsų sąrašus, tikrai padarys kokybiškesnį jūsų praleistą laiką virtuvėje.

virtuves spinteliu erdve, spinteliu isnaudojimas

Salos planavimas

Virtuvės baldai su integruota sala tikrai žada daugiau vietos įvairiam pasidėjimui, maisto ruošimui ir jo pateikimui. Bet virtuvės baldai su pasirinkta netinkama sala, arba pasirinkta netinkama vieta jos integravimui, gali būti tikras smūgis žemiau juostos.  Atminkite, kad pirmoje vietoje virtuvės baldai yra skirti darbui, o viskas kas maišo darbo efektyvumui yra kliūtis. Sala, kuri trukdo laisvai judėti tarp plautuvės, viryklės ir šaldytuvo – yra tikra rakštis… Kaip tą išspręsti? Įmontuojant į salą plautuvę ar kaitlentę, padarysime ja darnios darbo zonos dalimi. Arba pastačius ją tokiu atstumu, kad ji turėtu užtektinai vietos palikdama praėjima laisvam ir netrukdomam judėjimui darbo zonoje. Virtuvės baldai su sala gražiausiai sutaria L-formos ir tiesios formos virtuvėse. Jei planuojate U-formos virtuvę, įsitikinkite kad aplink salą turėsite pakankamai vietos laisvam judėjimui.

Apšvietimas

Virtuvės baldai, turėtų turėti trijų tipų apšvietimą. Tai visos patalpos apšvietimą, darbo zonos apšvietimą, ir, jei reikia, dekoratyvinį apšvietimą. Virtuvės baldai su prastu apšvietimu, būtų dar vieni blogai suprojektuoti virtuvės baldai. Visos virtuvės turi pagrindinį apšvietimą, dažniausiai aukštai virš galvos, kuris meta jūsų šešėlį ant darbo paviršiaus su kuriuo dirbate. Arba dienos šviesa sklindanti per langą. Bet jums būtinai reikia papildomo apšvietimo ties kriaukle, virykle, ir darbo zonos. Įtraukite tai į savo ‚‘reikia turėti‘‘ sąrašą. Bet kokie virtuvės baldai gali būti nesunkiai aprūpinti tinkamu apšvietimu. Tik tai turi būti užakcentuota ir numatyta dar tada kai virtuvės baldai projektavimo stadijoj, kad būtų galima nutiesti laidus.

per madinga virtuve. per madingi virtuves baldaiPer madinga

Taigi, jūs jau nusprendėte, virtuvės baldai jūsų namuose bus patys madingiausi šiai dienai, su ryškiom spalvom ir keistom įdomiom formom. Draugai ir kaimynai iš kojų išgrius pamatę kokie gražūs nematytų formų ir medžiagų yra jūsų virtuvės baldai. O ir pasigirt turėsite kuo, nes  būsite sumokėję du, tris kartus daugiau už tai, kad pasivijot ir neatsiliekate nuo mados.  Tačiau gali būti ir tokių atvejų, kad  po penkerių metų tos ryškios spalvos gali būti nebe tokios madingos , o keistos formos gražios spintelės nekompensuos trūkstamo  patogumo jomis naudotis. Dažniausia staiga pasirodžiusios, stilingos medžiagos, kurias netik brangu įsigyti , bet būna dar brangiau prie visko derinti, ilgai neužsibūna ir pasitraukia iš mados. Netgi jei jums tikrai visai prie širdies dar gerai pagalvokite ar neplanavote išsikelti į didesnius, erdvesnius namus, o šituos jums reikia parduoti. Tokia virtuvė gali labai patikti jums, bet gali ir atbaidyti klientą. Nes funkcionalūs, išliekančio grožio virtuvės baldai tikrai pakelia būsto vertę.