Medžio lukštasMedžio lukštas – fanera

Medžio lukštas tai medienos sluoksnis, kuris yra klijuojamas ant medžio drožlių plokščių (MDP) arba ant medžio dulkių plokščių (MDF) paviršiaus. Medžio lukštas dar gali būti vadinamas faneruote.

Šiuo metu galima rinktis, kad virtuvės baldai būtų pagaminti iš natūralaus drožtinio arba lakštinio medžio lukšto plokštės. Drožtinis medžio lukštas yra išgaunamas naudojant specialią technologiją, kai yra drožiamas medžio rąstas. Tokį darbo principą galima būtų palyginti su paprasčiausio pieštuko drožimu. Lakštinis medžio lukštas yra pjaunamas, ir kitaip nei drožtinio lukšto, 50 proc. lakštinio sudaro klijai. Skirtumas tarp drožtinio medžio lukšto ir modifikuoto lakštinio medžio lukšto yra tas, kad tonavimui truputį sunkiau pasiduoda modifikuotas lakštinis medžio lukštas.

Svarbiausias drožtinio lukšto ypatumas – tekstūra, kurios dekoratyvumą lemia ne tik medienos rūšis t.y. jo anatominė sandara, bet ir pjovimo – drožimo kryptis. Toks lukštas gaunamas specialiose staklėse peiliu lukštenant apvalius rąstelius. Lukštenimas vyksta, sukant tarp dviejų centrų įveržtą ruošinį. Norint padidinti medienos elastingumą rąsteliai turi būti šutinami garuose arba mirkomi karštame vandenyje. Visa tai turi būti atlikta dar prieš lukštenimą. Esant drėgnai lukšto juostai staklėse yra sukarpoma reikiamo dydžio lakštais. Lukštas dėl apvalaus lukštenimo būdo netenka daug dekoratyviųjų medienos tekstūros savybių, kurios būdingos drožtiniam lukštui, todėl jis yra mažiau vertinamas kaip apdailos medžiaga.

Klijuojant medžio lukštą ant medžio drožlių plokštės arba medžio dulkių plokštės paviršiaus galima sukurti natūralios medienos įspūdį. Tokiu būdu įmanoma sukurti savo tekstūra vizualiai nesiskiriančią medžiagą nuo natūralios medienos. Medžio lukšto paviršius dengiamas laku arba gali būti aliejuojamas. Medžio lukštu padengti baldai perteikia natūralaus medžio tekstūrą ir puikiai atrodo.

Virtuviniai baldai atrodys ne tik stilingai, bet ir jaukiai, nes šiltos ir natūralios medžio lukšto spalvos padės jums sukurti išskirtinį stilių. Medžio lukštą renkasi tie pirkėjai, kurie vertina natūralumą, nes natūraliu lukštu faneruota plokštė gali būti panaudojama, kai pirkėjai nenori matyti sintetinėmis medžiagomis dengtų baldų. Plokštę beicuojant ir lakuojant, medžio lukšto baldams galima suteikti daug spalvų ir atspalvių.

Jeigu norite galima derinti medžio lukštu dengtą faneruotą plokštę su natūralios medienos detalėmis.