Mikrobangų krosnelė

Mikrobangų krosnelėMikrobangų krosnelė – puikus prietaisas palengvinantis maisto gaminimą. Be to, teisingai gaminant, trečdalį laiko maistas gaminsis išjungtoje krosnelėje ir nebus naudojama elektros energija.

Planuojant kur statyti virtuvės baldus, nereiktų pamiršti mikrobangų krosnelės, juk dauguma net neįsivaizduoja savo virtuvės be šio puikaus prietaiso. Renkantis buitinę techniką patartina atsižvelgti į tai, kad naudojant mikrobangų krosnelę patogiausia, kai ji yra sumontuota tarp apatinių ir viršutinių spintelių. Gražiausiai atrodo, kai šaldytuvas, viryklė, indaplovė ir mikrobangų krosnelė yra vienodos spalvos. Tačiau ne visada tai įmanoma. Virtuvės baldai pasikeis, tačiau buitinė technika liks ir visiškai nederės tarpusavyje. Jeigu taip atsitiko galite parinkti šviesius ar net baltus virtuvės baldų akcentus. Patogiausia, kai galite rinktis naują, įmontuojamą buitinę techniką ar bent kai kurias jos dalis, kaip, pavyzdžiui, indaplovę, garų surinktuvą. Nesistenkite visko paslėpti spintelėse, nes smulki buitinė technika pagyvina bendrą virtuvės vaizdą.

Prieš perkant mikrobangų krosnelę reikia gerai pagalvoti, kokios įrangos reikia: ar laisvai statomos, ar įmontuojamos į baldus.

Laisvai statomą mikrobangų krosnelę galėsite statyti bet kurioje vietoje, o kai reikės tai galėsite ją perstatyti į kitą vietą, jos kaina nedidelė, didelė talpa ir lengva priežiūra. Tokios mikrobangų krosnelės gali skleisti garsą ir užimti daug vietos, o tai labai aktualu turintiems nedidelę virtuvę ir norintiems, kad ne tik virtuvės baldai, bet ir pagrindiniai buitinės technikos prietaisai neužimtų daug vietos.

Jeigu nenorite mikrobangų krosnelės statyti ant darbinio paviršiaus tai rinkitės įmontuojamą mikrobangų krosnelę į spintelę. Tokia mikrobangų krosnelė atrodys estetiškai, neužims daug vietos, jos didelė talpa ir nesudėtinga priežiūra. Tačiau jos didelė kaina ir tokios mikrobangų krosnelės nepastatysite bet kurioje norimoje vietoje.

Visų mikrobangų krosnelių parametrai skirtingi. Būtinai išmatuokite, kiek vietos ji gali užimti virtuvėje. Taip pat svarbu parinkti tinkamą aukštį. Jeigu ja naudosis tik suaugusieji, mikrobangų krosnelės vieta gali būti aukščiau, o jeigu ir vaikai, tuomet reiktų ją įmontuoti į apatines virtuvės baldų spinteles. Norint išlaikyti vientisą virtuvės stilių geriau rinktis įmontuojamą mikrobangų krosnelę, taip virtuviniai baldai gražiau derės su krosnele.

Talpa išreiškiama litrais. Gali būti nuo 17 iki 40 litrų. Kuo didesnė talpa, tuo daugiau galima bus į ją įdėti, bet tuo daugiau vietos ji užims. Nuo mikrobangų krosnelės talpos priklauso sukamosios lėkštės dydis. Kuo didesnė mikrobangų krosnelės talpa, tuo lengvesnis atšildymas keliais lygiais. Didelės talpos įranga turi daugiau funkcijų, todėl reikia gerai pagalvoti, kam bus reikalinga mikrobangų krosnelė. Jeigu ji bus naudojama tik atšildyti tai didelė mikrobangų krosnelė nereikalinga. Jeigu planuojama kepti pyragą, visą viščiuką ar atšildyti iš karto kelis patiekalus tai mikrobangų krosnelė turėtų būti didesnės talpos.

Norite, kad maisto produktai tolygiai įšiltų ir ji būtų lengviau valoma? Rinkitės tokius modelius, kuriuose galinės sienelės anga yra pusiau apvali.

Mikrobangų krosnelės galia matuojama vatais (W). Ji gali būti nuo 700 iki 1000 W (grilio galia – apie 1300 W). Kuo didesnė galia, tuo greičiau pavyks atšildyti patiekalą ir bus pigesnis mikrobangų krosnelės naudojimas.

Valdymas būna mechaninis, automatinis arba elektroninis. Dažniausiai mechaninis valdymas yra senesniuose modeliuose, kai laikas ir galia nustatomi dviem mygtukais. Tokiu atveju virimo rezultatai nėra geri.

Elektroninis valdymas geriau negu mechaninis. Mygtukai skirti įvairioms funkcijoms. Ekrane galima patikrinti, kokia nustatyta galia, kiek liko šildyti ar net kokios funkcijos buvo nustatytos. Kai mikrobangų krosnele nesinaudosite tai galėsite matyti laikrodį.

Automatinis valdymas – šioje įrangoje yra jutiklių, kurie nustato produkto svorį ir patys parenka darbo parametrus. Jums tik reikia įdėti patiekalą ir pasirinkti funkciją, ir viską padarys pati krosnelė. Tokio valdymo krosnelės yra brangesnės už mechaninio ar elektroninio valdymo.

Geriausias pasirinkimas tiems, kurie nenori labai brangios mikrobangų krosnelės – rinktis krosnelę su elektroniniu valdymu, ji bus geresnė už mechaninio valdymo krosnelę ir nebus tokia brangi kaip automatinio valdymo krosnelė.

Mikrobangų krosnelėNuspręskite kam dažniausiai naudosite mikrobangų krosnelę ir kokių funkcijų jums dažniausiai reikės. Atšildymas yra pagrindinė funkcija, kurią turi visos mikrobangų krosnelės. Atšildyti galima ne tik mėsą, bet ir šaldytus vaisius. Pagrindinė mikrobangų krosnelės funkcija pašildyti maisto produktus.

Perkant mikrobangų krosnelę atkreipkite dėmesį ar yra grilio funkcija. Ji ypatingai bus naudinga tiems, kurie dažnai ruošia picas ar apkepus. Grilis tai papildoma funkcija, kuri yra įmontuota viršutinėje angos dalyje. Ją naudojant patiekalas bus traškus ir gražiai apskrudęs.

Norite dažnai kepti pyragus ar džiovinti grybus? Jums bus naudinga termocirkuliacijos funkcija, nes tai orkaitės funkcija. Šiltas oras tolygiai pasiskirsto mikrobangų krosnelėje. Ši funkcija yra reikalinga, jeigu norite šildyti patiekalus keliuose lygiuose tuo pat metu.

Pizza ir crips – naudojant šias funkcijas galėsite ne tik šildyti picas, bet ir kepti savo tešlos picas, taip pat ji bus naudinga, jeigu mėgstate keptas bulvytes.

Domitės sveika mityba? Norite ruošti sveiką ir lengvą maistą? Ypatingai naudinga funkcija – virimas ant garų. Ši funkcija leis paruošti sveiką ir lengvą maistą. Tokiu būdu paruoštas maistas išsaugo visus maisto komponentus ir idealiai tiks žmonėms, kurie laikosi neriebios dietos. Tačiau tokios mikrobangų krosnelės yra gerokai brangesnės.

Dauguma žmonių baiminasi dėl neigiamo mikrobangų poveikio, tačiau krosnelės nespinduliuoja mikrobangų į išorę – paprasčiausiai todėl, kad magnetrono – prietaiso, kuris krosnelėje generuoja mikrobangas – bangos ilgis yra tik 12,4 cm, tad šios bangos tiesiog negali išeiti už krosnelės ribų. Be to, visos krosnelės gaminamos iš metalo, kuris savo ruožtu sustabdo šias bangas, be to, visos krosnelės konstruojamos taip, kad atidarius duris, jos nustoja veikti.

Mikrobangų krosnelėSvarbi ir mikrobangų krosnelės išvaizda. Pavyzdžiui, jei turite tik baltą šaldytuvą, virtuvės baldai turėtų turėti daugiau baltos spalvos. Tuomet būtų gražiau, jei ir mikrobangų krosnelė būtų baltos spalvos. O jeigu turite daugiau buities prietaisų pilkos spalvos tai būtinai įsigykite tokios pačios spalvos krosnelę ir taip sukursite vientisą stilių.