Mikrobangų krosnelės

mikrobangu krosnelesIšsirinkti mikrobangų krosnelę yra dar vienas iššūkis

Jūsų virtuvės baldai atrodo puikiai? Jūs norite juos papildyti mikrobangų krosnele, bet kartu išlaikyti jų grožį ir dizainą? Tai padaryti nėra paprasta. Šiais laikais yra labai didžiulė pasiūla įvairiausių mikrobangų krosnelių, todėl įsigyti tinkamą prietaisą tampa iššūkiu.

Tipai

Pirmas aspektas apsunkinantis mikrobangų krosnelės pasirinkimą yra jos tipas.

mikrobangu krosneles (2)Laisvai statomos mikrobangų krosnelės.  Šio tipo prietaisą galima statyti bet kurioje vietoje. Ant spintelių, ant šaldytuvo ir t.t. Šių mikrobangų krosnelių privalumai yra tokie: galima perstatyti į kitą vietą, jų nedidelė kaina ir pakankamai didelis  funkcionalumas, jos pasižymi didele talpa ir lengva priežiūra. Didžiausi šio prietaiso trūkumai: gali skleisti garsą ir užimti daug vietos.

Įmontuojama į baldus mikro bangų krosnelė. Prieš perkant tokią mikrobangų krosnelę reikia atkreipti dėmesį į gamintojo patarimus ir į tai, kaip krosnelėje juda oras. Virtuvės baldai tampa šio prietaiso prieglobsčiu, dėl to jos atrodo estetiškai, neužima daug vietos. Tokios mikrobangų krosneles, kaip ir laisvai statomos, pasižymi dideliu funkcionalumu, didele talpa, nesudėtinga priežiūra. Nuo laisvai statomų mikrobangų krosnelių šios skiriasi didele kaina ir tuo, kad jų  negalima pastatyti bet kurioje vietoje.

Talpa

Virtuviniai baldai su bet kuriuo buitiniu prietaisu, kuris pasižymi didele talpa, atrodo labai viliojančiai, tačiau verta pamąstyti ar  jums iš tiesų reikia tokio prietaiso. Kalbant apie mikrobangų krosneles, talpa yra pagrindinis šių prietaisų parametras, kuris išreiškiamas litrais. Gali būti nuo 17 iki 40 litrų. Kuo didesnė talpa, tuo daugiau galima bus į ją įdėti, bet tuomet ji užims daugiau vietos. Nuo mikrobangų krosnelės talpos priklauso sukamosios lėkštės dydis. Kuo didesnė mikrobangų krosnelės talpa, tuo lengvesnis atšildymas keliais lygiais. Didelė įranga turi daugiau funkcijų. Tačiau reikia pamąstyti, kam bus reikalinga mikrobangų krosnelė. Jeigu ji bus naudojama tik atšildyti, tai didelė mikrobangų krosnelė nereikalinga. Jeigu planuojama kepti pyragą, visą viščiuką ar atšildyti iš karto kelis patiekalus, tai mikrobangų krosnelė turėtų būti didesnės talpos.

Galia

Galia, daugeliui prietaisų yra labai svarbus parametras, į šį parametrą  reikia atkreipti dėmesį ir  perkant mikrobangų krosnelę. Ji matuojama vatais (W). Mikrobangų krosnelių galia gali būti nuo 700 iki 1000 W (grilio galia – apie 1300 W). Galingesnė mikrobangų krosnelė greičiau atšildys patiekalą. Galingesnių krosnelių  pigesnis eksploatavimas.

Valdymas

mikrobangu krosnelesmikrobangu krosneles (4)Virtuvės baldai su moderniu buitinių prietaisų valdymu yra puikus pasirinkimas, todėl į tai reikia atkreipti dėmesį renkantis mikrobangų krosnelę. Mikrobangų krosnelės su mechaniniu valdymu  dažniausiai yra senesni modeliai. Laikas ir galia juose nustatomi dviem mygtukais. Tokiu atveju virimo rezultatai būna prasti.  Elektroninis valdymas pranašesnis už mechaninį. Daugybė mygtukų skirta  įvairioms prietaiso funkcijoms nustatyti. Ekrane galima patikrinti: kiek liko šildyti, kokia nustatyta galia ir kokios nustatytos funkcijos. Automatinis valdymas yra moderniausias – šioje įrangoje yra jutiklių, kurie nustato produkto svorį ir patys parenka darbo parametrus. Žmogus turi tik įdėti patiekalą ir pasirinkti funkciją, visą likusį darbą padaro pati krosnelė. Tokio valdymo mikrobangų krosnelės yra nepigios, todėl dažniausiai pasirenkamos mikrobangų krosnelės su elektroniniu valdymu.

Funkcijos

mikrobangu krosnelesMikrobangų krosnelėse pagrindinė funkcija yra atšildymas. Ją turi visos mikrobangų krosnelės. Atšildyti galima ne tik mėsą, bet ir šaldytus vaisius. Kita funkcija yra pašildymas, ji leidžia per kelias minutes pašildyti pietus. Grilis – tai papildoma funkcija, kurią turi ne visos mikrobangų krosnelės. Grilis įmontuojamas viršutinėje angos dalyje, naudojant jį patiekalas bus traškus ir gražiai apskrudęs. Termocirkuliacija – tai orkaitės funkcija, naudinga kepant pyragus, džiovinant grybus, taip pat šildant patiekalus keliuose lygiuose tuo pat metu.

Papildomos funkcijos

Pizza ir crips tai funkcijos kurios dažniausiai būna brangesnėse mikrobangų krosnelėse. Jas naudojant galima kepti ir šildyti picas.

Virimas ant garų –  funkcija leidžianti paruošti sveiką ir lengvą maistą. Tokiu būdu paruoštas maistas išsaugo visus maisto komponentus ir idealiai tiks žmonėms, kurie laikosi dietos. Tačiau tokios mikrobangų krosnelės yra gerokai brangesnės. Combi – taip vadinamas kombinuotas mikrobangų ir grilio darbas.  Naudojant šią funkciją, maistas ne tik greitai sušils, bet ir gražiai apskrus.

Mikrobangų krosnelės tipas, dydis, galingumas ir funkcionalumas – pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos reikėtų rinktis šį prietaisą. Virtuvės baldai su mikrobangų krosnelė, išsirinkta pagal šiuos kriterijus, pateisins visus jūsų lūkesčius.