Skalbimo mašinos

Virtuvės baldai ir skalbyklė gali kai kam pasirodyti nesuderinami dalykai. Tačiau ekonomišką patikimą ir išvaizdų buitinį prietaisą visuomet pritaikysi net ir ten, kur tai padaryti yra neįmanoma.

Įkrovimo tipai ir dydžiai

Pirmas dalykas sunkinantis skalbimo mašinų pasirinkimą yra šių prietaisų dydis ir krovos tipas

skalbimo masinosskalbimo masinos (2)Yra du skalbyklių krovos tipai: kraunama per priekį ir kraunama per viršų. Nuo to, kokio tipo skalbimo mašiną jūs išsirinksite, priklauso tai, kur ji stovės. Per viršų įkraunamą mašiną galima statyti kampe. Tokios skalbyklės yra nedidelės, joms nereikia palikti erdvės durelių atidarymui. O pamiršus kokį daiktą į tokią mašiną jį galima įdėti ir skalbimo metu. Per priekį įkraunama mašina dažniausiai statoma virtuvėje kaip papildoma spintelė, tai padeda išlaikyti puikų virtuvės baldų dizainą, be to daug lengviau parinkti tokios mašinos dydį. Nuo dydžio dažniausiai priklauso skalbimo mašinos darbo pajėgumas. Standartinis pajėgumas, rekomenduojams  dviejų žmonių šeimai, yra 4 kg sausų skalbinių pakrova. Jei šeima didesnė, rekomenduojama rinktis 5, 6 ar net 7 kg talpos mašinas. Standartinės skalbyklės dažniausiai būna 85 cm aukščio, 60 cm pločio ir 58 cm gylio. Tačiau virtuvės baldus su standartine skalbimo mašina sunku suderinti, bet šioje patalpoje puikiai tinka mažagabaritės skalbyklės kurių gylis yra maždaug 32 cm.  Jas galima montuoti net po kriaukle.

Skalbimo, gręžimo ir energijos suvartojimo klasės

skalbimo masinos (3)Virtuvės baldai su visais buitiniais prietaisais atitiks jūsų lūkesčius jei bus efektyvūs ir ekonomiški. Skalbimo mašinų efektyvumas žymimas raidėmis nuo A iki G. Aukštu skalbimo efektyvumu ir  audinių apsauga pasižymi A ir B klasės skalbyklės. C, D ir E klasės mašinos yra vidutinio efektyvumo, o F ir G – žemo. Gręžimo klasės žymimos taip pat kaip ir efektyvumo. Šis rodiklis yra geresnis negu apsukų skaičius, nes rodo, kiek drėgmės pasilieka išgręžtuose skalbiniuose. Energijos suvartojimas taip pat klasifikuojams raidėmis nuo A iki G, jos rodo modelio ekonomiškumą. Dažniausiai visos skalbyklės skalbia maždaug vienodai, užtikrindamos normalią vidutinę skalbimo kokybę. Jos skiriasi tik skalbimo programomis.

skalbimo masinos (4)Skalbimo programos ir skalbyklės elektroninės smegenys

Nuomonė, kad skalbimo mašinos su daugybe skalbimo programų geriausios, yra klaidinga. Naujo modelio ma&ˇinos teturi vos keturias skalbimo programas skirtingo tipo skalbiniams ir kelias papildomas, kurios skiriasi, priklausomai nuo modelio. Šiuolaikinės skalbimo mašinos pačios pakoreguoja skalbimo režimą pagal audinį. Šią funkciją kontoliuoja elektroninės skalbyklių smegenys. Pastaruoju metu populiariausia „Fuzzy Logic” sistema. Jei mašinoje yra tokia sistema, skalbimui ji naudos būtent tiek vandens, kiek reikia konkrečiam skalbinių kiekiui. Ji išmatuos atitekančio vandens temperatūrą, apskaičiuos skalbimo laiką, įskaičiuodama ir laiką, kuris bus sugaištas vandeniui pašildyti. Mašina su tokia sistema kainuoja brangiau, tačiau greitai atsiperka.

Labai svarbūs skalbyklių kriterijai

  • Laikmatis. Jo dėka galima sukrauti skalbinius išeinant į darbą, nustatyti laikmatį ir grįžus rasti juos išskalbtus ir išgręžtus.
  • Medžiaga iš kurios pagamintas bakas. Jeigu tarp jūsų virtuvės baldų stovės skalbyklė su nerūdijančio plieno arba kompozicinių medžiagų baku, ji tarnaus ilgiau negu įprastos, su  emaliuotais bakais.
  • Panelė. Kad virtuvės baldai atrodytų moderniai reikėtų skalbimo mašinos su išvaiždžia ir  šiuolaikiška panele tačiau  svarbiausia: kad ji būtų aiški ir suprantama, kad skalbiant nereikėtų naudotis instrukcija.
  • Dangtis. Patogiausiai skalbinius sukrauti ir išimti, jei jis atsidaro 180 laipsnių kampu.
  • Triukšmas. Tylus buitinis prietaisas visada yra privalumas.

Gamintojai

Populiariausios yra standartinės skalbimo mašinos, įkraunamos per priekį. Ekspertų nuomone, tokios mašinos patikimesnės už siauras, nes mažinant mašinos matmenis tenka mažinti ir detalių skaičių, trumpinti jungtis ir pan. Tačiau kaip buvo minėta, visos skalbimo mašinos skalbia maždaug vienodai. Jos skiriasi tik dizainu ir programomis. Visas skalbimo mašinų dalis gamina keletas gamyklų. Išskirti galima nedidelę dalį aukštesnės klasės mašinų, kurias gamina „Miele” ar „ELECTROLUX”. Todėl renkantis skalbyklę labiausiai reikėtų  atkreipti dėmesį į šalį, kurioje mašina buvo surinkta. Manoma, kad Italijoje rinktos skalbyklės turėtų tarnauti 5-8 metus, Vokietijoje – 10-15 metų.  Korėjoje surinktos mašinos turėtų tarnauti iki 5 metų, o Kinijoje nuo 3 iki 5 metų. Švedų ir austrų mašinos gali tarnauti net iki 20 metų. Tai pat svarbu ir tai kokiu būdu buvo surinkta skalbimo mašina. Gamyklose jas renka automatai. Tai sutrumpina tarnavimo laiką, bet sumažina savikainą. Visiškai patikimai detales gali pritvirtinti tik žmogus. ASKO ir „Bosh” gamyklose yra cechų, kur skalbykles baigia rinkti rankomis.

Džiovyklė

skalbimo masinosDaugybė gamintojų siūlo skalbykles su įmontuota džiovykle. Tai funkcija, kuri palengvins jūsų gyvenimą. Nebereikės džiauti šlapių skalbinių. Galima nusipirkti atskirą džiovinamąją mašiną, tačiau ji kainuoja panašiai kaip ir nauja skalbyklė, o ekspertų nuomone, skalbyklėje džiovinti drabužiai tarnauja trumpiau.

Daug žmonių mano, kad skalbimo mašinos vieta turi būti vonios kambary. Tačiau pastatyti skalbimo mašiną virtuvėje yra ne mažiau populiarus sprendimas. Virtuviniai baldai ir tarp jų  stovinti skalbyklė nėra nesuderinami dalykai. Tereikia išsirinkti tokį prietaisą, kuris atitiktų visus jūsų lūkesčius. Tačiau tai nėra taip paprasta dėl šių prietaisų įvairovės.