skandinavisko stiliaus virtuveSkandinaviško stiliaus virtuvė

Puikus virtuvės interjeras reikalingas tam, kad atėjus į ją galėtumėte grožėtis bendru vaizdu. Viskas tarpusavyje turi derėti: spalvos, stilius ir gyvenimo būdas. Virtuvėje turi būti jauku Jums ir Jūsų šeimos nariams, taip pat ir svečiams. Juk šioje erdvėje praleidžiame daug laiko, todėl ne veltui norime sukurti tinkamą atmosferą. Tai galime padaryti pasirinkę virtuvės stilių, kuris mums labiausiai patinka. Atkreipkite dėmesį į tai, kad norint sukurti tam tikrą stilių – reikia tinkamos erdvės patalpos.

skandinavisko stiliaus virtuve

Skandinaviško stiliaus virtuvė tai šviesi ir erdvi patalpa, kurioje virtuvės baldai turi būti pagaminti iš beržo arba mediena turi būti nudažyta balta spalva. Spalvos turi būti pasirenkamos atsižvelgiant į gamtą: beržo, rusva ar žalsva. Pagrindinis tikslas kuriant tokį stilių – natūralios medžiagos, daug šviesos ir funkcionalumas. Labai svarbu, kad būtų kuo paprasčiau prižiūrėti visus baldus. Sienos tokioje patalpoje turi būti nudažytos viena spalva. Grindys virtuvėje yra iš natūralaus medžio – parketas arba laminatas. Svarbus akcentas plytelės, kurių spalvos derinamos su bendru virtuvės stiliumi. Baldų formos tiesios ir griežtos. Spintelių dureles galite rinktis pagamintas iš skaidraus ar matinio stiklo. Lentynos turi būti tinkamai apšviestos. Kuriant skandinaviško stiliaus virtuvę baldai turi būti statomi atsižvelgiant į tai, kad būtų kuo daugiau laisvos erdvės. Buitinė technika gali būti tiek įmontuojama, tiek ir pastatoma. Klasikiniai skandinaviško stiliaus virtuvės baldai yra pagaminti iš natūralaus medžio, kuris yra šviesių spalvų. Tam, kad būtų kuo estetiškesnis paviršius jį galima padengti laku. Fasadai gali būti dekoruoti arba paprasti, taip pat balduose naudojamas stiklas. Kartais tokio stiliaus virtuvės baldai pagaminti iš medienos nedažomi, o tik padengiami matiniu laku. Šiuolaikinius fasadus dažnai gamina iš medžio dulkių plokštės (MDF) arba iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP). Tokias medžiagas derina su metalu, grūdintu stiklu: matiniu arba dekoruotu.

skandinavisko stiliaus virtuveInterjero puošimui audiniai gali imituoti šachmatų lentą, o baldų fasadai – baltos spalvos. Rankenėlės parenkamos sidabrinės spalvos. Ypatingas dėmesys skiriamas langams. Užuolaidos turi lengvai kristi ir suteikti laisvės pojūtį virtuvėje. Skandinavai labai vertina tiek natūralią, tiek ir dirbtinę šviesą. Todėl jeigu virtuvėje nėra didelių langų tai turite įrengti daug šviestuvų. Svarbi detalė – mažas stalas ir mažos lemputės. Skandinaviška virtuvė neįsivaizduojama be tekstilės, todėl interjero puošimui puikiai tiks šachmatų lentos imitacijos staltiesė, servetėlės ar paprastų spalvų rankšluostis, dekoruotos pagalvėlės. Kuo daugiau šviesių atspalvių, tuo geriau. Labai svarbu, kad tokioje virtuvėje būtų gyvos gėlės ir įvairūs augalai.

skandinavisko stiliaus virtuveSkandinaviško stiliaus virtuvė patiks Jūsų šeimai, čia jausitės jaukiai ir maloniai. Būtinai gerai pagalvokite kokias spalvas mėgstate, kokie virtuvės baldai labiau patinka, kas svarbu virtuvėje ir kokia jos erdvė. Nepamirškite, kad kuriant tokį stilių labai svarbios visos puošimo detalės.