Virtuvės planavimas

Norint, kad Jūsų virtuvės baldai taptų kūriniu, kuriuo galėtumėte džiaugtis bei didžiuotis, Baldai4u komanda pateikia informaciją, kuri būtent šį Jūsų norą Jums padės įgyvendinti.

Pradėsime nuo virtuvės planavimo pagrindų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš pradedant projektuoti savo virtuvės baldus. Virtuvės planavimas yra būtinas norint turėti gražią išbaigtą, estetišką erdvę.

Biudžetas, numatytas skirti virtuvės baldų gamybai

Pradedant galvoti apie naujus virtuvės baldus, turėtumėte numatyti sumą pinigų, kurią, Jūsų manymu, galite skirti virtuvės baldų gamybai. Virtuvės baldų medžiagų pasirinkimas yra labai plataus spektro, todėl – renkantis iš kokių medžiagų gaminsite baldus, taip pat susipažinsite ir su įvairiomis kainomis.

Be atsakymo į klausimą: „Kokią sumą pinigų planuojate skirti virtuvės baldų gamybai?“, mes negalėsime operatyviai Jums pasiūlyti – durelių, stalviršio, baldų furnitūros ar buitinės technikos prietaisų Jūsų virtuvės baldams.

Būkite atviri sau – medžio drožlių stalviršis, padengtas aukšto slėgio laminatu, kainuojantis kelis šimtus litų už bėginį metrą; ar lieto akmens masės stalviršis, kainuojantis daugiau nei tūkstantį litų už bėginį metrą; fasadai iš laminuotos medžio drožlių plokštės ar natūralaus medžio fasadai – tai tik pora pavyzdžių. Tačiau, tarp mažiausios ir didžiausios kainos yra daug sprendimų, o kiekvienas iš jų turi savo įkainį. Žinodami, kokią sumą pinigų esate nusiteikę skirti baldams, iškart galėtume siūlyti medžiagas, atitinkančias Jūsų poreikius, taip sutaupydami Jums daug laiko.

Darbai, kuriuos reikia atlikti prieš užsakant virtuvės baldus

Vertindami dabartinę savo situaciją paklauskite savęs:

  • Ar mano sienos yra geros būklės (ar nereikalingas tinkavimas, gipso kartono montavimas)?
  • Ar mano grindys yra geros būklės (ar nereikalingas grindų lyginimas išlyginamuoju mišiniu, ar nereikalingos naujos plytelės)?
  • Ar mano lubos yra geros būklės (ar reikia išlyginti, ar reikalinga pakabinamų lubų konstrukcija, jei noriu įmontuoti šviestuvus)?
  • Ar planuoju turėti dujinę viryklę, nors į būstą neįvestos dujos?
  • Ar noriu pakeisti radiatoriaus vietą?
  • Ar reikalinga ventiliacijos anga į lauką? Norint pajungti gartraukį, kaip į angą nutiesti garų ištraukimo vamzdį?
  • Ar pakanka kištukinių lizdų, numatytų naujiems buitiniams prietaisams pajungti?
  • Ar durų varstymo krypties pakeitimas duotų man papildomos vietos praėjimui?
  • Ar aš galėsiu pats sukloti plyteles, ar man reikės samdyti plytelių klojimo specialistą?
  • Su kokiais sunkumais aš galiu susidurti norėdamas atsinaujinti ar įsigyti naujus virtuvės baldus?

virtuvės-baldai-griovelis-laidams1

Santechnika ir kiti svarbūs darbai virtuvės planavime

Santechnikos įvadas turi būti numatomoje plautuvės spintelėje. Kuo tvarkingiau jis bus įvestas, tuo mažiau išpjaustytų spintelės šonų matysite, arba jų visai nebus. Santechnikos įvadą ypač tvarkingai reiktų įrengti, jei planuojate į plautuvės spintelę įmontuoti išvažiuojančią šiukšlių dėžę.

Jei turėsite indaplovę ar skalbimo mašiną, taip pat turėtų būti numatytas papildomas vandens padavimas su užsukamu kraneliu, būtent šiems buitiniams prietaisams. Dėl indaplovės ar skalbimo mašinos kanalizacijos vamzdžio galite nesukti galvos, nes šių prietaisų kanalizacijos vamzdžiai pasijungia į tą patį nuotekų vamzdį, kaip ir plautuvės nuotekos.

Numatydami gartraukiui oro ištraukimo angą būkite labai atsargūs. Jei tik įmanoma, prieš įrengiant angą – pasikonsultuokite su baldininkais dėl numatomos angos vietos. Netinkamoje vietoje paruošta anga vėliau gali pridaryti netikėtų rūpesčių. Taip pat, stenkitės išvengti nereikalingų vamzdžio posūkių ir atminkite, kad kuo siauresnis vamzdis, tuo daugiau triukšmo skleis jūsų gartraukis, nes siauresniame vamzdyje yra didesnis oro srauto greitis – tai kelia triukšmą.