Virtuvės spalvos yra labiausiai matomas akcentas virtuvėje
Raudona, balta ar mėlyna? Virtuviniai baldai turi būti ne tik praktiški, bet ir gražūs. Kokios spalvos virtuvinius baldus rinktis? Jeigu jau ne pirmą kartą vartote spalvų katalogą ir neapsisprendžiate kokių spalvų norite, tuomet jums turėtų padėti šie patarimai.
Spalvų pasirinkimas priklauso nuo to kokia jūsų virtuvės erdvė. Jei virtuvė yra erdvi, tuomet galite rinktis tamsesnius ir šaltus atspalvius, bet jei virtuvė nedidelė tai būtinai turėtumėte rinktis šviesios spalvos virtuvės baldus. Norite, kad jūsų virtuvė optiškai atrodytų erdvesnė? Šviesios ir šiltos spalvos optiškai padidins erdvę, pavyzdžiui, šviesiai mėlyna, šviesiai žalia, šviesiai pilka arba šviesiai kreminė, šviesiai rausva, šviesiai geltona, šviesiai oranžinė.
Pagalvokite, kiek norėtumėte, kad šie baldai jums tarnautų. Jeigu trumpai, pavyzdžiui, 5–7 metus tai galite rinktis ryškių spalvų baldus. Kodėl ryškios spalvos negali būti pasirinktos ilgesniam laikotarpiui? Atsakymas paprastas – ryškios spalvos greičiau atsibos. Jeigu galite sau leisti, kad virtuvės baldai būtų keičiami dažnai, tuomet rinkitės pigesnių medžiagų baldus. Norite ilgai neatsibostančių baldų? Įsigykite neutralių ar jums patinkančių neryškių spalvų baldus.
Kiek laiko praleidžiate virtuvėje? Jei nedaug tai galite rinktis ryškias spalvas, bet jeigu daug laiko tai rinkitės neutralias ir ne tokias ryškias spalvas, nes jos gali jus varginti.
Norite šiuolaikiškų ar klasikinių baldų? Klasikiniai baldai puikiai tiks tiems, kurie nori virtuvėje jaustis jaukiai, praleidžia joje daug laiko ir nesiruošia virtuvės baldų atnaujinti kas 5 metus. Pagalvokite, galbūt jums patiktų klasikiniai medžio masyvo arba medžio imitacijos baldai? Tokioje virtuvėje jausitės jaukiai, be to, tokie baldai puikiai atrodys ir po 20 metų. Domitės baldų mados tendencijomis? Madingi baldai kaip tik jums! Madingų modelių ir spalvų pasirinkimas didžiulis.
Populiariausios virtuvės baldų spalvos: ruda, raudona, žalia ir pilka, tačiau yra daugybė kitų gražių spalvų. Spalvos ne tik gali optiškai padidinti arba sumažinti erdvę, bet jos veikia mūsų nuotaiką.
Norite lengvumo, neutralumo ir galimybės derinti kitas spalvas per daug negalvojant, kaip tas spalvas suderinti? Nepamirškite baltos spalvos. Juk būtent ši spalva yra neutrali, ją galėsite derinti su kokia tik panorėsite spalva – raudona, juoda, ruda, mėlyna. Be to, jeigu jums atrodys, kad per daug baltos spalvos tai visuomet galėsite pastatyti ryškią vazą ar pakabinti ryškų ir šiuolaikiškai atrodantį paveikslą, tokioje erdvėje puikiai atrodys bet koks ryškesnis akcentas, kurį galėsite pakeisti kada tik panorėsite. Vienintelis baltos spalvos trūkumas – bet kokia dėmė labai gerai matysis, todėl reikės daugiau dėmesio skirti virtuvės švarai.
Nenorite baltos spalvos tai gal jums tiks grietinėlės spalva, ši spalva suteiks jaukumo ir šilumos įspūdį, nei visiškai balta.
Norite, kad virtuvės baldai būtų universalios spalvos? Rinkitės pilką spalvą. Bet kokio atspalvio pilka atrodys paprastai ir kartu prabangiai. Ši spalva padės jums jaustis saugiai, be to, ši spalva yra viena iš praktiškiausių.
Pagrindinės spalvos, kurios veikdamos akį, turi gydantį poveikį, yra raudona, geltona, mėlyna ir žalia.
Skundžiatės sumažėjusiu apetitu? O galbūt niekaip nepriverčiate vaikų daugiau valgyti? Rinkitės raudoną, geltoną ar oranžinę spalvą, nes būtent šios spalvos skatina ir didina apetitą, ir žinoma padeda geriau įsisavinti maistą.
Virtuvės baldai, kuriuose dominuoja raudona spalva – tai puiki galimybė sužadinti apetitą patalpose, kuriose valgoma. Ar teko atkreipti dėmesį, jog populiarieji greito maisto restoranai, kaip pagrindinę savo interjero detalę akcentuoja raudoną spalvą? Raudona žadina emocijas, suteikia energijos, patraukia akį, gali padidinti širdies ritmą bei kraujo spaudimą. Ši spalva ne tik sukelia alkio jausmą, bet ir paaštrina kvapus, sustiprina skonio pojūtį. Jau nusprendėte pasirinkti raudonus virtuvės baldus? Siekdami išvengti šios sodrios spalvos varginančio intensyvumo, pabandykite sušvelninti atspalvį balta apdaila ar pasirinkite raudoną spalvą kaip akcentą derindami su natūraliais gamtos (medžio, žemės) atspalviais. Per daug raudonos spalvos gali sukelti agresiją, tad geriau šią spalvą derinti su kitomis spalvomis.
Oranžinė spalva, mažiau bendraujantiems žmonėms, padės atsipalaiduoti ir nuteiks labiau bendrauti.Esate pradedantis virėjas? Siūlome rinktis oranžinius virtuvės baldus. Įrodyta, jog ši spalva stimuliuoja mokymąsi, taip pat suteikia energijos ir optimizmo. Siekdami, jog jūsų virtuvėje būtų jauku, rinkitės persikinį, meliono ar mandarino atspalvius.
Jeigu skundžiatės suprastėjusia atmintimi – rinkitės geltoną. Geltoni baldai – optimizmo, geros nuotaikos, šilumos ir jaukumo garantas. Nenorite pamiršti mėgiamų receptų? Geltona padeda atminčiai, reikėtų paminėti, jog ši spalva taip pat žadina apetitą. Siekdami išvengti geltonos spalvos ryškumo (o galbūt ir perdėto alkio jausmo), kuris gali erzinti, rinkdamiesi virtuvės baldus atkreipkite dėmesį į šiltesnius, blankesnius atspalvius, kurie suteiks jūsų virtuvei jaukumo, gyvybingumo ir optimizmo.
Norite daugiau natūralumo, bet nenorite klasikinių medžio spalvos baldų? Rinkitės šaltesnius, mėlynos ar žalios spalvos atspalvius, būtent šios spalvos asocijuojasi su natūralumu ir gamta. Be to, žalia spalva siejama su sveikata, jos pagalba uždarose patalpose galima sukurti atviros erdvės pojūtį, nes žalia – gamtos spalva. Šios spalvos virtuvės baldai sumažins dirglumą.
Virtuvės baldus su dominuojančius mėlynu atspalviu, rodos, galėtų rekomenduoti dietologai. Pasirinkę šią spalvą išties pastebėsite, jog Jūsų apetitas kur kas sumažėjo. Mėlyna, priešingai nei raudona, mažina kraujospūdį, kvėpavimo dažnį, ramina ir suteikia gaivumo jausmą. Šį atspalvį, kaip ramybės ir saugumo simbolį, dažnai rekomenduojama rinktis miegamuosiuose kambariuose. Tačiau, jei vis dėlto to pasirinkote būtent tokius virtuvės baldus, stenkitės, kad mėlyna kontrastuotų su kita spalva. Taip išvengsite šaltumo pojūčio ir būsite patenkinti rezultatu.
Mėlynos ir geltonos mišinys – žalia spalva – pasižymi savo natūralumu, šviežumu. Žali virtuvės baldai simbolizuos Jums visa tai, kas naudinga kūnui, atpalaiduoja, sukuria balansą, gydo nuo depresijos bei nerimo. Taip pat teigiama, jog ši spalva mažina jautrumą maisto alergijoms, skatina propaguoti sveiką mitybą. Savo virtuvėje žalią atspalvį taip pat galite derinti su kitomis (geriausia pastelinėmis) spalvomis. Taip sukursite aplinkai žaismingumo bei gyvybingumo.
Baldai turi didelę įtaką ir Jūsų svečiams. Savo virtuvėje siekiate harmonijos, atsipalaidavimo, bei saugumo jausmo? Rinkitės rudus atspalvius, kurie, dėl savo natūralumo, sukuria svetingą atmosferą, tad kiekvienas, užsukęs čia, jausis jaukiai ir pažįstamai.. Ši spalva simbolizuoja ilgaamžiškumą, yra turininga ir natūrali. Rinkdamiesi virtuvės baldus nevenkite eksperimentuoti su detalėmis, maišykite atspalvius bei medžiagas. Taip išvengsite intensyvios rudos spalvos niūrumo, jausitės jaukiai ir patogiai.
Rausva spalva esanti virtuvėje jus veiks raminamai.
Norite, kad virtuvės baldai būtų juodos spalvos? Būtent ši spalva gali jus gąsdinti savo tamsumu, nors ir praktiška spalva, bet virtuvės baldams ne itin tinkama. Ji tinkama tik norint pabrėžti kitų spalvų ryškumą.
Renkantis virtuvės baldų spalvas, pagalvokite ne tik apie jų teigiamą ar neigiamą poveikį jums ir jūsų šeimos nariams, bet ir apie praktiškumą, universalumą. Ypatingai atidžiai spalvas turėtų rinktis tie žmonės, kurie virtuvėje praleidžia daug laiko. Nepamirškite pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus savo šeimos narius, kad virtuvė taptų maloni vieta, kurioje gera ir jauku praleisti laiką visiems kartu.