Kaip nepasiklysti renkantis stalviršį

Dažniausiai tik įėjus į virtuvę atkreipiame dėmesį į stalviršį, nes jis yra labiausiai matoma virtuvės dalis. Ant stalviršio mes ne tik gaminame maistą, bet ir statome gražias interjero detales, pavyzdžiui, vazą, taip pat ant jo statome įvairius kitus virtuvėje reikalingus daiktus. Stalviršis, kaip ir kiti virtuvės baldai, turi būti praktiškas, gražus ir lengvai prižiūrimas. Nepamirškite, kad stalviršis turi derėti su spintelių dizainu, spalvų gama ir žinoma bendru virtuvės stiliumi. Populiariausios stalviršių rūšys – laminuotos medienos, dirbtinio akmens, marmuro, granito ir medžio masyvo.

Klasikinio stiliaus baldai puikiai atrodys net ir po daugybės metų, juk klasika niekada nemiršta. Norėdami sukurti klasikinio stiliaus virtuvę rinkitės granito, marmuro ar medžio stalviršius. Jus žavi modernumas – šiuolaikiškumas? Tuomet, jeigu norite kažko šiuolaikiško ir įdomaus tai jums puikiai tiks stiklo, dirbtinio akmens ar metalo stalviršiai.

Stalviršis, kaip ir virtuvės baldų spintelės, yra labai svarbi estetinė virtuvės dalis. Šiuo metu yra didelis stalviršių pasirinkimas iš skirtingų medžiagų ir įvairių spalvų.

Planuodami pakeisti senąjį stalviršį arba norėdami įsigyti naująjį turite nuspręsti kokią biudžeto dalį galite tam skirti, nes nuo to priklausys kokį stalviršį galėsite įsigyti.

Atsibodo virtuvės baldai? Norite atnaujinti virtuvę? Nebūtina keisti visų virtuvės baldų ir taip išleisti didelės pinigų sumos. Puikus sprendimas gali būti tiesiog pakeisti virtuvės baldų išvaizdą ar atnaujinti virtuvę, pakeičiant tik stalviršį.

Norėdami klasikinio stiliaus virtuvės baldų rinkitės iš:

  1. Granito stalviršis. Elegantiškas granito stalviršis jus džiugins ne tik savo nuostabiu gamtos sukurtu grožiu, bet ir praktiškumu. Jeigu norite, kad jūsų virtuvės baldai atrodytų prabangiai toks granito stalviršis bus puikus pasirinkimas. Jis yra labai patogus gaminti maistą. Šis nuostabus stalviršis jums tarnaus labai ilgai, nes jis nebijo karščio ir yra lengvai valomas. Didžiausias trūkumas – aukšta kaina. Ant blizgančio granito stalviršio paviršiaus labiau matysis net ir mažiausios vandens dėmės, bet tai nedidelis trūkumas.
  2. Marmuro akmens stalviršis. Stalviršiai iš marmuro akmens yra ne tokie praktiški kaip iš granito, nes yra minkštesni ir gali lengviau skilti, tačiau ant jų labai malonu ruošti maistą, nes toks stalviršio paviršius yra labai lygus ir šaltas. Galėsite rinktis iš natūralių spalvų. Pasirinkę šį stalviršį žinokite, kad ne visas dėmes galėsite išvalyti, be to, laikui bėgant jis praras savo blizgesį ir taps matinis.
  3. Medžio stalviršis. Jaukumo ir šilumos suteikiantis stalviršis iš natūralaus medžio bus ne tik virtuvės puošmena, bet ir galėsite bet kokį įbrėžimą sutvarkyti šlifuojant. Prie natūralaus medžio stalviršio galėsite pritaikyti bet kokios medžiagos detales, nes jos puikiai derės tarpusavyje. Tokio stalviršio nerekomenduojama statyti arti kriauklės ir kitose vietose kur didelės drėgmės tikimybė, be to, reikės dažnai valyti, nes ant jo kaupsis bakterijos. Tačiau tinkamai naudojant gali tarnauti ilgus metus. Toks stalviršis tapo klasika ir niekada nebus nuobodus. (daugiau informacijos apie medžio stalviršius rasite čia ).

virtuves stalvirsiai

 Norėdami šiuolaikiškai atrodančių virtuvės baldų rinkitės iš:

  1. Stiklo stalviršis. Jeigu norite nestandartinio, funkcionalaus ir ekologiško stalviršio tai jums reikia rinktis stiklo stalviršį. Jeigu norite, kad virtuvės baldai atrodytų originaliai tai būtent toks stalviršis bus originali virtuvės interjero dalis. Galėsite rinktis iš daugybės spalvų ir raštų. Tinkamai prižiūrint turėsite ilgaamžį stalviršį, tik atkreipkite dėmesį į kokybę ir stiklo atsparumą.
  2. Dirbtinio akmens stalviršis. Jei rinksitės tokį stalviršį tai jis tarnaus labai ilgai, be to, jo savybės tokios kaip funkcionalumas, atsparumas smūgiams ir estetiška išvaizda lėmė jo populiarumą. Be to, vizualiai dirbtinis akmuo nesiskiria nuo tikro akmens. Jo priežiūra paprasta, jis atsparus drėgmei ir dėmėms. Vienintelis trūkumas, kad lengviau braižosi. .
  3. Metalinis stalviršis. Metaliniai stalviršiai atsparūs karščiui ir turi didesnį atsparumą smūgiams. Toks stalviršis netiks, jeigu norite, kad jūsų virtuvės baldai turėtų užapvalintus kampus. Metalinis stalviršis suteiks šaltumo įspūdį virtuvėje.

virtuves-baldai-stiklo-stalvirsis-akmeninis-metalinis-1024x239

virtuves-baldai-laminuotas-stalvirsis-300x283Norite suderinti klasiką su naujovėmis? Rinkitės populiariausią iš visų rūšių – laminuotą stalviršį. Puikus pasirinkimas vertinantiems kainos ir kokybės santykį. Turi didelį spalvų, atspalvių ir raštų pasirinkimą. Jums patinka medžio raštai, pavyzdžiui, ąžuolo ar buko? Pasirinkus šį stalviršį viskas bus įmanoma. Lengva priežiūra – pakaks tik lengvai perbraukti šluoste ir jūsų stalviršis vėl bus nepriekaištingai švarus. Į laminuotą stalviršį neįsigeria bakterijos. Tokį stalviršį reikės saugoti nuo įbrėžimų ir karštų puodų, taip pat reikia pasirūpinti, kad būtų kruopščiai užsandarinti kraštai, nes nuo drėgmės gali atsiklijuoti laminatas.

Virtuviniai baldai užima labai svarbią vietą jūsų namuose, o labiausiai matoma virtuvės vieta –stalviršis, todėl labai atsakingai turite išsirinkti tinkamą stalviršį. Pagalvokite kokios spalvos stalviršis jums patiktų ir kokią spalvą galėsite lengvai pritaikyti prie kitų virtuvės baldų. Neskubėkite rinktis stalviršio. Išsiaiškinkite kiekvienos stalviršio rūšies privalumus ir trūkumus ir tik tada pirkite. Nepamirškite, kad nusprendę kokio stalviršio norite – turite tiksliai žinoti kokio dydžio stalviršis tiks jūsų virtuvei.