Baldų rankenėlės – vienas paskutinių darbų renkantis virtuvės dizainą

Nors, šiuolaikinių technologijų dėka, galima rinktis dureles be rankenėlių, tačiau būtent rankenėlės padeda sukurti tam tikrą virtuvės stilių ir suteikia jaukumo. Virtuvės baldų rankenėlės – labai svarbus baldų elementas, kuris suteikia puikų estetinį vaizdą. Išrinkti rankenėles ne taip paprasta, nes jų pasirinkimas didelis. Jos būna įvairių spalvų, formų ir stilių, pagamintos iš skirtingų medžiagų. Baldų rankenėlės turi būti ne tik gražios, bet ir praktiškos. Prieš pasirinkdami rankenėles turite nuspręsti ar norite, kad rankenėlės susilietų su virtuvės baldų spalva, ar norite, kad jos taptų papildoma įdomia interjero detale? Tos pačios spalvos virtuviniai baldai ir rankenėlės sukurs harmoningą virtuvės vaizdą, o kitos spalvos ar imitacijos rankenėlės bus gražus ir išsiskiriantis akcentas.

Du rankenėlių stiliai

Baldų rankenėlės skirstomos į du pagrindinius stilius – klasikinį ir šiuolaikinį. Žinodami koks stilius jums mielesnis, galite papildyti virtuvės baldus gražiomis detalėmis, kurios tinkamos būtent tokiam stiliui, kokį jūs norite sukurti.

baldu rankenelesVisi puikiai žinome, kad klasika niekada nemiršta, nes juk būtent klasikinis stilius yra madingas visą laiką, turbūt tai ir yra jo pagrindinė populiarumo priežastis.  Jeigu norite, kad jūsų virtuvės baldai būtų klasikinio stiliaus tai rinkitės simetriškų formų iš medienos arba metalo pagamintas rankenėles. Puikiai atrodys skirtingų dydžių, bet iš tos pačios medžiagos pagamintos rankenėlės. Pagrindinė taisyklė, kurios reikia laikytis norint, kad klasikinis stilius netaptų kažkuo kitu – jokiu būdu nesirinkite plastikinių rankenėlių. Labai prabangiai atrodys bronzos spalvos rankenėlės prie medžio masyvo baldų. Arba galite pasirinkti sendinto metalo rankenėles. Tik nesirinkite blizgaus metalo rankenėlių prie spintelių, pagamintų iš medienos, nes klasikinis stilius suteikia virtuvei konservatyvumo, o to nepasieksite derindami medžio masyvą su blizgiu metalu.

baldu rankenelesPatinka šiuolaikinis virtuvės stilius? Šiuolaikišką stilių renkasi žmonės, kuriems pagrindinis virtuvės baldų kriterijus yra patogumas. Šio stiliaus virtuvės baldai būna įvairių spalvų, bet dažniausiai šviesių spalvų, užapvalintomis formomis. Jūsų šiuolaikiškai atrodančią virtuvę papuoš nevienodų formų rankenėlės. Tokios rankenėlės gali būti gaminamos iš metalo, medžio, stiklo pritaikant skirtingas dekoratyvines detales. Norėdami išlaikyti šiuolaikinį stilių, nebijokite derinti įvairių formų, spalvų ir net medžiagų, rankenėles. Galite rinktis net ir rankenėles pagamintas iš plastiko, čia jos puikiai tiks, ir priešingai nei klasikinio stiliaus virtuvėje nesugadins visumos.

Galite derinti klasikinį stilių su šiuolaikiniu. Svarbu nepersistengti ir nesirinkti per daug tarpusavyje nederančių spalvų ir medžiagų. Šiuo atveju, jeigu jums svarbu praktiškumas ir ekonomiškumas tai rinkitės baldų rankenėles iš plastiko, aliuminio ar nerūdijančio metalo.

Rankenėlių forma ir dydis keičia baldo įvaizdį

Rankenėlių formos gali sukurti tam tikrą stiliaus išraišką. Apvalios, ovalios ir kitos užapvalintos formos rankenėlės suteiks jaukumo. Pailgos rankenėlės atrodys šiuolaikiškai, o lašo formos rankenėlės suteiks išskirtinumo.

Rankenėlių dydis parenkamas pagal tai kokio dydžio durelės ar spintelės. Taip pat nepamirškite, kad rankenėlių dydis turi būti patogus jums. Pagalvokite kokia rankenėlių padėtis jums labiau patiktų ir būtų patogiau naudotis. Rankenėlės nebūtinai turi būti išdėstytos horizontaliai, galite bandyti rinktis vertikalios padėties. Galbūt jums nepatinka šone esančios rankenėlės ir norisi kažkokio išskirtinumo? Gal jums patiktų rankenėlės esančios centre ar viršuje? Tokios rankenėlių padėtys tiks išskirtinumą mėgstantiems žmonėms.

Spalvos ir kiti pastabėjimai

Populiariausios rankenėlių spalvos – auksinė, bronzos, metalo pilka. Visos spalvos skirstomos į blizgias ir matines. O kokią pasirinkti tai jau priklauso kas jums atrodo gražiau ir kokio stiliaus virtuvės baldai jums patinka. Itin žaismingai atrodys spalvotos durų rankenėlės, tik nepamirškite, kad rankenėlės turi derėti su visais baldais, tad jeigu jūsų baldai spalvoti tai tokios rankenėlės neatrodys stilingai.

Rankenėlių pasirinkimas priklauso ne tik nuo to, kokio stiliaus baldų norite, bet ir nuo to iš kokios medžiagos pagaminti baldai, kokios spalvos vyrauja jūsų virtuvėje. Jeigu jūsų virtuvėje daug metalinių detalių ar pasirinkti virtuvės baldai metalo spalvos tai galite rinktis rankenėles pagamintas iš aliuminio arba nerūdijančio metalo, nes, pavyzdžiui, medžio imitacijos rankenėlės gali atrodyti ne itin gražiai.

virtuves rankeneles

Nepamirškite, kad galite rinktis tokias rankenėles, kurias galėtumėte išsukti. Galbūt jums norėsis pakeisti virtuvės stilių, o tai pasieksite neišleidę didelės pinigų sumos, nes pakaks atnaujinti virtuvės stilių, pakeičiant spalvą ar formą. Pavyzdžiui, pakeitę virtuvės baldų rankenėles į spalvotas, atnaujintumėte atsibodusį bendrą virtuvės stilių. Išsukamos rankenėlės bus labai patogios, jeigu jūsų šeimoje auga maži vaikai. Norite, kad prie tam tikrų stalčių ar spintelių neprieitų vaikai? Išsukite rankenėles ir būsite ramūs, kad mažieji ten neįlįs.

Rankenėlės gali būti tvirtinamos vienu arba dviem varžtais. Taip pat jos gali būti įleidžiamos į virtuvės baldų plokštę arba atlenkiamos atidarant judamąją baldo dalį. Reikėtų įvertinti durelių, stalčių svorį ir atidarymo jėgą bei pagal tai rinktis rankenėlių tvirtinimo detales – varžtus, poveržles, laikiklius.

Tinkamai parinktos rankenėlės sukurs stilingos, harmoningos ir patogios virtuvės įspūdį. Jūs tikrai išsirinksite tokias rankenėles, kokių norite, nes šiuo metu yra toks gausus pasirinkimas įvairiausių spalvų, medžiagų, formų ir stilių. Būtinai įsitikinkite, kad rankenėlės būtų patogios naudoti. Rankenėlės, kaip ir virtuvės baldai, turi būti kokybiškos, todėl jas pirkite tik iš patikimų gamintojų, taip galėsite džiaugtis kokybiškomis rankenėlėmis ir būsite tikri, kad nesusižalosite nei jūs, nei jūsų šeimos nariai, o ypatingai vaikai.