Kaitlentė

Virtuvėje reikalingi ne tik virtuvės baldai, bet ir buitinė technika. Vienas iš pagrindinių buitinės technikos prietaisų – kaitlentė, kuri yra svarbiausia maisto ruošimo priemonė. Kuo sparčiau technologijos tobulėja, tuo didesnis pasirinkimas įvairių prietaisų, todėl vis sunkiau apsispręsti, ko virtuvėje reikia.

kaitlentePirkdami kaitlentę, atkreipkite dėmesį į šilumos palaikymo funkciją. Šis privalumas suteiks galimybę išlaikyti patiekalą karštą. Ne mažiau svarbu yra ir tai, kaip greitai kaitlentėje yra pasiekiama norima temperatūra. Taip pat svarbi funkcija, leidžianti tinkamai tirpdinti sviestą, šokoladą ar pašildyti pieną kūdikiui. Labai svarbi funkcija – automatinis virimo atpažinimas, taip užtikrinamas saugumas, nes automatika pajaučia kada indą padedate ant virimo zonos ir išjungia nuėmus indą.

Visos parduodamos kaitlentės gali veikti dviem būdais:

  1. Kaitlentės veikiančios nepriklausomai nuo orkaitės, jas galima montuoti atskirai nuo orkaitės, nes jų valdymo rankenėlės arba tam skirti jutikliai yra išdėstyti kaitlentės viršuje.
  2. virykle ir kaitlenteKaitlentės valdomos iš orkaitės, tokios kaitlentės yra priklausomos nuo orkaitės ir valdomos rankenėlėmis, kurios yra orkaitės prietaisų skydelyje.

 

 

Šiuo metu parduotuvėse yra parduodamos tokių rūšių, įmontuojamos į baldus, kaitlentės:

  1. Dazyti baldai, dazyti virtuves baldai, baldai4u, dazytas mdfNorite, kad kaitlentė labai greitai įkaistų? Puikus pasirinkimas – stiklo keramikos kaitlentės, kurios vadinamos įprastomis kaitlentėmis. Jos iš pradžių kaista didžiausiu greičiu, kol pasiekia reikiamą temperatūrą. Tokio tipo kaitlentės paprastai turi dvi mažas, vieną didelę ir vieną vidutinio dydžio kaitvietę. Kaina tik nežymiai padidėja, kai kaitvietės turi praplėtimus, todėl būtent šie modeliai yra populiaresni, nei paprastieji. Pasidomėkite, kurie modeliai turi laikmatį, žadintuvą, užvirimo automatiką. Jos ne tik stilingos, bet ir patogios naudoti – nulygintos jų briaunos arba pritaikytas nerūdijančiojo plieno apvadas. Lygus ir plokščias paviršius atrodo ne tik estetiškas, jame nėra siaurų plyšių, į kuriuos galėtų patekti nešvarumai ar riebalai. Pakanka tik vieno brūkštelėjimo, kad paviršius vėl spindėtų kaip naujas.
  2. Norite, kad gaminant maistą išbėgęs skystis neprisviltų? O gal jus labiau domina energijos taupymas gaminant maistą? Tuomet, jums tiks indukcinė kaitlentė, kuri nėra naujiena, tačiau dar ne visi pirkėjai apie jas žino. Naudojant šio tipo kaitlentę – vartojama mažiau elektros energijos. Šis kaitinimo būdas gerokai pranoksta tradicinius, nes maistas įkaitinamas itin greitai, o temperatūros reguliavimas – tikslus tarsi dujinės viryklės. Naudojant indukcinę kaitlentę, nebūtina atsižvelgti ar pasirinktas puodas atitinka kaitvietės dydį – dugnas bus kaitinamas tolygiai, o pati kaitvietė išliks vėsi, nes šiluma kaupiasi tik pačiame inde, todėl išbėgus skysčiui, jis neprisvyla. Indukcinėms kaitlentėms tinka ne visi puodai, jie neturi būti specialūs, tačiau būtinai metaliniai, traukiami magneto (feromagnetiniai). Galite pasirinkti, kad kaitlentė būtų kombinuota – dvi kaitvietės standartinės, o dvi indukcinės.
  3. Apšvietimas, kaitlente dujineNorite, kad virtuvės baldai ir kaitlentė sukurtų tam klasikinį virtuvės stilių? Rinkitės dujinę kaitlentę. Jos vis dar išlieka populiariausios iš visų kitų kaitlenčių, taip jos padės sukurti klasikinio tipo virtuvės stilių.  Dujinės kaitlentės gali turėti stiklo arba nerūdijančiojo plieno (juoda, balta, vario, smėlio spalvos) pagrindą ir emaliuotus arba ketaus puodų laikiklius. Pastaruosius be abejo lengviau prižiūrėti, o kaina skiriasi nežymiai. Kai kurie dujinių kaitlenčių modeliai gali turėti penktąjį degiklį, todėl yra platesni nei standartas (60 cm). Saugumo požiūriu svarbu, jog visos šiuolaikinės dujinės turi automatinį uždegimą, dauguma – apsaugą nuo dujų nutekėjimo. Šiuos prietaisus privalo prijungti meistras, turintis reikalingą sertifikatą.
  4. Jūsų virtuvė nėra erdvi? Jūs galvojate kaip virtuvėje viską pastatyti, kad tilptų ne tik virtuvės baldai, bet ir buitinė technika? Tuomet jums reikia siauresnės kaitlentės. O galbūt jūs mažai gaminate ir jums nereikalinga įprasto dydžio kaitlentė? Pasirinkite domino (modulinio derinimo) tipo kaitlentę.  Tokio tipo kaitlentė turi vieną arba dvi kaitvietes, kurios turi skirtingus kaitinimo būdus: dujinį, paprastą, indukcinį arba griliaus. Šios kaitlentės yra perpus siauresnės nei įprastos ir gali būti montuojamos po kelias – dvi arba tris. Tokiu būdu galite susiplanuoti jums patogią virtuvę pagal asmeninius poreikius.
  5. Negalite apsispręsti ar dujinė, ar elektrinė kaitlentė? Rinkitės kombinuotą kaitlentę tai ir dujinė, ir elektrinė kaitlentė, pavyzdžiui, 2 dujinės ir 2 elektrinės kaitvietės, arba 3 dujinės ir 1 elektrinė kaitvietė.

Priežiūra

Įsigijus kaitlentę svarbu, kad jos priežiūra būtu tinkama. Jeigu įsigijote emaliuotą ir nerūdijančiojo plieno dujų degiklių kaitlentę tai ji turėtų būti valoma kiekvieną kartą, kai ja pasinaudosite. Bet koks išsiliejęs maistas turi būti nuvalytas iki jam pridžiūnant.

Visas emaliuotas ir stiklines dalis reikia valyti su šiltu vandeniu ir neutralia valymo priemone. Jokiu būdu negalima naudoti abrazyvinių valymo priemonių, priemonių su chloru ar metalinių šveistukų.

Gaminant maistą ant stiklo keramikinės plokštės, nenaudokite plastmasinių įrankių bei indų su aliumininiu pagrindu. Patartina naudoti nerūdijančiojo plieno puodus lygiu dugnu. Elektrinių kaitlenčių pajungimui reikalingas trifazis arba vienfazis elektros įvadas. Kaitlentės dažniausiai būna 60 cm pločio ir montuojamos į 60 cm gylio stalviršį (t. y. priklausomai nuo modelio kaitlentės gylis gali svyruoti nuo 50,6 cm iki 52 cm), bet jeigu jūsų virtuviniai baldai nestandartiniai tai nesukels jums papildomų rūpesčių, nes yra kaitlenčių, kurios yra nestandartinių dydžių ir kurios gali užimti net dvigubai daugiau vietos nei įprasta. Tik reikėtų nepamiršti, kad angas virtuvės balduose reiktų numatyti pagal konkretaus gaminio montavimo instrukcijas.

Kaitlentės tobulėja nuolat – visose yra įdiegta daug šiuolaikiškų funkcijų, palengvinančių maisto ruošimą ir jų priežiūrą. Nepamirškite, kad kaitlentės būna skirtingo dizaino, pavyzdžiui, galite rinktis, kurios turi metalo arba šlifuoto aliuminio rėmelį, arba visai be rėmelio. Norėdami sukurti vieningą stilių išsirinkite taip, kad virtuvės baldai ir kaitlentė derėtų tarpusavyje, o tai pasieksite įsigiję kaitlentę, kuri gali būti įleidžiama į stalviršį.