Elektros instaliacija virtuvėje – nepraleiskite planuojant

Daug kas suklysta manydami, jog ten, kur bus skirta vieta virtuvės balduose integruojamai buitinei technikai, ten ir turėtų būti atvestas elektros kištukinis lizdas ar santechnikos mazgas. Kai kurie prietaisai net neturi tiek laisvos vietos užnugaryje, kad tilptų prietaiso elektros kištukas ar vandens įvadas. Įvertinkite ir tai, jog visko gali nutikti ir Jums gali tekti skubiai atjungti maitinimą, būtent vienam ar kitam integruotam buitiniam prietaisui. Tad, priėjimas prie elektros prietaiso maitinimo turi būti lengvai pasiekiamas.

Kol virtuvės baldai yra dar tik planuojami, labai svarbu, kad visi elektros, santechnikos ar dujų įvadai būtų tinkamose vietose, įvertinant saugumo reikalavimus.

Nepamirškite atvesti kištukinių lizdų virš darbastalio. Įvertinkite kiek, dirbant virtuvėje su įvairiais smulkiais buitiniais prietaisais, Jums jų gali prireikti. Turėtumėte vengti kištukinių lizdų virš plautuvės ir viryklės. Taip pat, nepamirškite įrengti kištukinių lizdų šaldytuvui, indaplovei, orkaitei, viryklei, gartraukiui, apšvietimui ar bet kokiems kitiems buitiniams prietaisams.

razeciu-isdestymas-virtuves-balduose1

Taip pat, visi laidai turėtų būti vedžiojami horizontaliai ar vertikaliai, jokiu būdu ne įstrižai, siekiant sutaupyti laiko. Tokiu būdu išvengsite laidų pragręžimo, bei nebūsite atsakingi, jei baldų montavimo metu bus pragręžtas laidas. Jei laidai išvedžioti įstrižai, mums turite pateikti nuotraukas, tuomet išvengsite laidų pragręžimo (tik, žinoma, nepamirškite jų parodyti meistrams, netgi jeigu jie jų ir neprašo).

Pagrindiniai nurodymai, įrengiant elektros įvadus:

  • Kištukiniai lizdai gali būti už šaldytuvo.
  • Jokio elektros lizdo negali būti už indaplovės ar orkaitės.
  • Gartraukio kištukinį lizdą reikia montuoti aukščiau nei, kad pats gartraukis (idealiausia, kad gartraukio kištukinis lizdas būtų paslėptas garų surinkėjo metalinio vamzdžio užnugaryje).
  • Nepamirškite įvertinti kaitlentės galingumo, nes būtent kaitlentei, priklausomai nuo galingumo, gali reikėti trifazio elektros laido kaitlentės pajungimui.
  • Prieš planuojant virtuvės baldus nepamirškite tinkamoje vietoje įrengti jungiklį integruotam baldų apšvietimui.

virtuves-baldai-neteisinga-instaliacija1

Netinkamoj vietoj įrengus virtuvės baldų apšvietimo jungiklį, apšvietimas laikui bėgant gali būti pamirštas ir labai retai naudojamas. Tad skirkite laiko, numatant jungikliui patogią vietą. Pati geriausia apšvietimo jungiklio vieta – dar prieš įeinant į virtuvės zoną (prie bendro apšvietimo jungiklio). Tokiu būdu Jums nereikės klaidžioti tamsoje ieškant jungiklio, o ir sumažės tikimybė užkliūti už kokio nors vaiko palikto žaislo, ar ne vietoje stovinčios kedės.