Medžiagos
Ruošiatės įsirengti naują virtuvę ar atnaujinti senąją? Tuomet turėtumėte pagalvoti kokias medžiagas virtuvės baldams rinktis. Norite gražiai įrengtos virtuvės ir ilgaamžių baldų? Visa tai galite turėti, tik būtina išsirinkti kokybiškas medžiagas virtuvės baldams gaminti.
Juk visi norime, kad įsigytas daiktas tarnautų ir džiugintų mus kuo ilgiau. Jeigu įsigysite prastos kokybės medžiagų baldus tai po metų teks juos atnaujinti arba įsigyti vėl naujus. O tai juk nauji rūpesčiai, tad geriau prieš įsigyjant naujus baldus gerai pagalvoti ko jūs norite ir kokias medžiagas geriau rinktis. Nekokybiškos medžiagos gali sugadinti interjerą, paveikti sveikatą ir piniginę.
Virtuvė – labai žalinga vieta baldams, nes gaminant maistą, baldus veikia aukšta temperatūra, garai, vanduo.
Nepamirškite atkreipti dėmesį į tai, kad iš pasirinktos medžiagos būtų galima gaminti baldus pagal nestandartinius išmatavimus, pavyzdžiui, baldai iš medžio dulkių plokštės (MDF) pasižymi šia savybe.
Virtuvės baldai susideda iš fasado ir karkaso, stalviršio, furnitūros. Jie gali būti gaminami iš įvairiausių medžiagų nuo kurių priklauso ne tik kaina, išvaizda, bet ir ilgaamžiškumas.
Rinkdamiesi fasadą ir karkasą atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:
Jeigu jūs norite baldų pagamintų iš kokybiškos medžiagos, bet nenorite skirti labai daug pinigų – rinkitės baldus gaminamus iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP). Tokia baldų medžiaga yra pati populiariausia. Ši medžiaga yra pigiausia, be to, galite rinktis kokios spalvos, tekstūros ar rašto norite. Tai yra puikus geros kokybės ir kainos santykis.
Jums patinka virtuvės baldai, kurie yra itin stilingi ir šiuolaikiškai atrodantys? Jums patinka užapvalinti kampai ir reljefiniai fasadai? Tuomet jums puikiai tiks baldų fasadas ir karkasas pagamintas iš dažytos medžio dulkių plokštės( MDF). Pasirinkdami šią medžiagą turėsite galimybę rinktis iš neriboto spalvų pasirinkimo. Taip pat dažytos medžio dulkių plokštės baldai gali būti blizgūs arba matiniai.
Neįsivaizduojate savo virtuvės baldų be stiklo? Ne veltui, nes būtent stiklas suteiks šiuolaikiškumo ir lengvumo įspūdį. Galite pasirinkti, kad dalis jūsų virtuvės baldų būtų gaminami iš matinio, skaidraus, dažyto, dekoruoto ar raštuoto stiklo. Tik reikėtų nepamiršti, kad pasirinkę stiklinį paviršių turėsite jį labiau prižiūrėti, nes dažnai liks pirštų antspaudai ar įvairios dėmės.
Jeigu jums patinka įvairių spalvų ir stilių, tačiau tiesios formos baldai, kuriuos paprasta prižiūrėti tai rinkitės baldus pagamintus iš medžio drožlių plokščių (MDP). Ši medžiaga leis sukurti lygų paviršių, kurį galima lengvai padengti apsauginiu sluoksniu. Šios medžio drožlių plokštės lengviau pjaustomos nei natūralios medžiagos ir yra atsparesnės aplinkos poveikiui.
Norite, kad virtuvės baldai atrodytų šiuolaikiškai? O galbūt labiau mėgstate klasikinius ar net retro baldus? Tuomet jums tiks baldai pagaminti iš natūralios medienos. Šie baldai ekologiškiausi ir ilgaamžiški. Natūralaus medžio baldus yra sudėtingiau apdirbti, todėl natūralios medienos baldai brangesni nei baldai iš medžio drožlių plokštės.
Medžio lukštas arba dar vadinama faneruotė – medienos sluoksnis, klijuojamas ant medžio drožlių plokščių (MDP) arba medžio dulkių plokščių (MDF) paviršiaus. Taip sukuriamas natūralios medžiagos įspūdis, savo tekstūra vizualiai nesiskiriantis nuo natūralios medienos. Paviršius dengiamas laku arba aliejuojamas. Faneruote padengti baldai perteikia natūralaus medžio tekstūrą ir yra tikrai vertinami užsakovų. Šiltos, natūralios medžio lukšto spalvos suteiks jūsų virtuvei jaukumo.
Svarbu!
- Pagamintuose virtuvės balduose neturi būti likusių atvirų medžio drožlių plokštės paviršių ar briaunų. Dažniausiai briaunos yra uždengiamos iš plastiko pagaminta kraštų apdailos juosta (PVC), kuri yra visiškai atspari drėgmei, vandeniui bei mechaniniam poveikiui. Kartais naudojama melamino kraštų apdailos juosta, kuri gaminama iš popieriaus, išmirkyto melamino dervose. Žinoma, tokia medžiaga yra gerokai atsparesnė neigiamam aplinkos poveikiui, nei paprastas popierius, bet patvaresnė yra PVC. Taip pat gali būti naudojama plastikinė briaunų juosta (ABS) kuri yra ekologiška ir sunkiai deganti medžiaga. Savo mechaninėmis savybėmis ir išvaizda ABS yra analogiška PVC plastikui, tik jos kaina yra brangesnė.
- Norint, kad virtuvės baldų sujungimų detalės (sraigtai, varžtai, vinys, sąvaržos) ir apkaustai (vyriai, rankenos, užraktai, kabliukai) būtų patikimi, tvirti ir praktiški – rinkitės ketaus ar plieno detales. Dažniausiai iš spalvotųjų metalų ir jų lydinių gaminama tik baldų furnitūra ir dalis apkaustų.
Rinkdamiesi furnitūrą atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:
Kokybiški virtuvės baldai neįsivaizduojami be kokybiškos furnitūros. Turėtumėte skirti didesnį dėmesį, nes pasirinkus nekokybišką furnitūrą reiks dažnai tvarkyti vyrius, įvairius pakėlimo mechanizmus, bėgelius ir kt. detales. Be to, sugedus furnitūrai baldai išsikraipys, tad šioje vietoje taupyti tikrai neverta.
Rinkdamiesi stalviršį atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:
Stalviršis turi būti ne tik praktiškas, bet ir atrodyti estetiškai.
Norite mažiausios kainos ir ilgaamžiško stalviršio? Tuomet jums reikia laminuoto stalviršio, kuris gaminamas iš medžio drožlių plokštės ir yra dengtas kieta laminuota danga. Pasirinkę tokį stalviršį galėsite būti tikri, jog jūsų stalviršis bus higieniškai švarus, nes į laminuotą stalviršį neįsigeria bakterijos. Be to, galėsite rinktis įvairių spalvų ir raštų stalviršį. Gal todėl jis ir yra toks populiarus? Trūkumai – reikia pasirūpinti, kad būtų kruopščiai užsandarinti kraštai, nes nuo drėgmės gali atsiklijuoti laminatas ir jį reikia saugoti nuo įbrėžimų, ir karščio.
Negalite atsigrožėti natūraliais akmenimis? Granito stalviršis – kaip tik jums. Galėsite kasdien savo virtuvėje grožėtis gamtos sukurtu nuostabiu granito žavesiu. Tokie stalviršiai atrodo elegantiški ir žinoma prabangūs. Toks nuostabus stalviršis jums tarnaus labai ilgai, nes jis nebijo karščio ir yra lengvai valomas.
Jei vis dėlto jums neįtiko prabangus granito žavesys, tuomet rinkitės marmurą, nes tai taip pat nuostabiai ir prabangiai atrodantis akmuo. Tik toks stalviršis ne toks praktiškas kaip granito, nes marmuro akmuo yra minkštesnis ir gali lengviau skilti, ir ne visas dėmes galėsite išvalyti.
Norite kažko paprasto, bet gražaus tai gal pagalvokite apie dirbtinio akmens stalviršį, kurio priežiūra paprasta, jis atsparus drėgmei ir dėmėms. Vienintelis trūkumas, kad lengviau braižosi.
Norėdami naudotis natūraliai atrodančiu stalviršiu pagalvokite apie natūralų medį. Toks stalviršis virtuvei suteiks jaukumo ir šilumos. Tinkamai naudojant gali tarnauti ilgai. Tačiau toks stalviršis reikalauja kuo dažniau jį valyti, nes bakterijos gali prasiskverbti į medį.
Norint virtuvėje turėti funkcionalų ir meniškai atrodantį stalviršį pagalvokite apie stiklo paviršių. Toks stalviršis yra unikalus. Stiklo stalviršis taip pat gali būti įvairių spalvų ir tekstūros. Pasirinkus tokį stalviršį reikia atkreipti dėmesį į atsparumą.
Neskubėdami pagalvokite kokios medžiagos turėtų būti jūsų virtuviniai baldai ir ką geriau pasirinkti. Nebijokite užduoti klausimus pardavėjui ar konsultantui, nebijokite diskutuoti, nes kuo daugiau žinosite informacijos apie pasirinkimo galimybę, tuo bus geriau ir neteks nusivilti nusipirkus pirmą pasitaikiusį baldą.