Bėgeliai

begeliaiVirtuvės baldai dažniausiai pasirenkami ne tik pagal išvaizdą, tačiau ir galimybę užtikrinti dažną naudojimą nepakenkiant kokybei. Kiekvienas stalčius Jūsų virtuvėje turi būti lengvai bei patogiai varstomas – taip nesugaišite brangaus laiko bei jausitės patogiai. Tam padeda vadinamieji bėgeliai – stalčių vartymo mechanizmas. Renkanti bėgelius vertėtų išskirti du tipus – ritininius bei guolinius, dėl savo ypatybių lemiančius stalčiaus judėjimą.

Virtuvės baldai su įmontuotais ritininiais bėgeliais – bene paprasčiausias pasirinkimas. Šie bėgeliai pasižymi nedidele kaina bei lengvu montavimu. Tokio tipo mechanizmas dažniau skirtas daliniam (iki 80%) stalčiaus ištraukimui. Taip pat, nepaisant privalumų, dėl gana triukšmingo mechanizmo bei judėjimo sklandumo trūkumo, šių bėgelių tipą dažniau rekomenduojama rinktis įprastuose namų balduose ar biuruose (rašomuosiuose stačiuose, drabužinėse, spintose ir kt.). Jei nusprendėte vis dėlto pasirinkti šią bėgelių sistemą savo virtuvėje, rinkitės stalčius, kuriuose laikysite smulkesnius įrankius ar kitus lengvesnius daiktus. Dažniausiai siūlomas begeliaivariantas – ritininiai bėgeliai, gaminami iš cinkuotos skardos, tačiau, siekiantiems aukščiausios kokybės, atitinkančios kaną, rekomenduojama rinktis patvaresnę plieno skardą bei kietojo plastiko ratukus.

Siekiantiems ypatingos kokybės bei komforto, kur kas labiau rekomenduojama rinktis guolinius bėgelius. Ši bėgelių sistema užtikriną tylų bei sklandų stalčiaus varstymą, didesnę apkrovą ir tvirtumą. Taip pat šis tipas pasižymi galimybe matyti visą stalčiaus turinį dėl pilno ištraukimo. Toks pasirinkimas itin tinkamas virtuvės stalčiams dėl savo patvarumo bei komfortabilumo. Guoliniai bėgeliai užtikrins galimybę virtuvės stalčiuose laikyti ir sunkesnius įrankius ar gaminimo priemones, užtikrins ilgalaikiškumą bei prisitaikys prie dažno naudojimo nepakenkiant kokybei. Iš cinkuotos skardos gaminami guoliniai bėgeliai gali būti sudurtiniai ar sudaryti iš vienos dalies. Tai padės bėgelius pritaikyti bei lengvai įmontuoti įvairaus dydžio spintelėse. Dar vienas privalumas – galima automatinė mechanizmo sistema, kurios dėka švelniai pastūmus stalčių jis bus automatiškai pritraukiamas į uždarą padėtį. Taigi, Jums nereikės sukti galvos ar gaišti laiko – spyruoklinis mechanizmas užtikrins švelnų bei tylų uždarymą, kurio namų ruošos eigoje net nepastebėsite. Taip virtuvės baldai patys prisitaikys prie intensyvaus Jūsų tempo ir leis nesirūpinti smulkmenomis.

Virtuviniai baldai su platesniais ir trumpesniais stalčiais gali būti naudojami kartu su šoniniu stabilizatorium, užtikrinančiu patvarumą bei saugumą. Bėgelis gali būti paslėptas už stalčiaus, tad jo bus nematyti. Šio mechanizmo dėka stalčiai slys tolygiai bei nesukels triukšmo. Mediniams stalčiams vertėtų rinktis paslėptų bėgelių sistemą, kurią itin lengvai įmontuosite ir užtikrinsite aukščiausią kokybę bei nepriekaištingą dizainą. Šis mechanizmas suteikia didelę apkrovą bei puikiai tinka pasirinkus automatiškai varstomus stalčius be rankenėlių. Taip pat, dėl galimo visiško ištraukimo, lengvai matysite visą turinį.

Vertėtų nepamiršti, jog dėmesys detalėms – išties svarbus akcentas renkantis virtuvės baldus. Optimaliausias pasirinkimas užtikrins ilgaamžiškumą bei patogumą, atitinkantį Jūsų poreikius.