Gartraukis

Pagrindinė garų surinktuvo funkcija – ventiliacija ir blogo oro pašalinimas. Jis užtikrina, kad jūsų virtuvėje būtų geras oras. Prieš perkant garų surinktuvą, reikia išmatuoti viryklės plotą ir įsitikinti, kad kiti virtuvės baldai netrukdys įmontuoti šį prietaisą. Garų surinktuvas jokiu būdu negali būti siauresnis, nei jūsų viryklės plotas. Jeigu jums reikia nestandartinių išmatavimų garų surinktuvo tai galite pasiteirauti, kurioje specialioje parduotuvėje, jums galėtų pagaminti pagal individualų užsakymą.

Garų surinktuvo tipai:

  1. gartraukisKamino tipo garų surinktuvai tai populiariausi, iš visų garų surinktuvų, rūšių. Jie montuojami virš viryklės.
  2. Integruojami garų surinktuvai – montuojami prie sienos, į spinteles ar po jomis. Tokie garų surinktuvai patogūs, nes dažniausiai parenkami kartu su virtuvės komplektu ir jums nereikia patiems spręsti kokio garų surinktuvo reikia.
  3. gartraukisErdviniai garų surinktuvai naudojami patalpos viduryje. Ne tik virtuviniai baldai jums padės sukurti įdomų ir išskirtinį virtuvės stilių, bet ir tokio tipo garų surinktuvas, kuris dažnai yra naudojamas, kaip vienas iš dizaino elementų. Įdomi forma primena kupolą.
  4. Kampiniai garų surinktuvai naudojami mažose ir nestandartinėse virtuvės patalpose.

Nepaisant to, kurią garų surinktuvo rūšį pasirinksite, turite rinktis tik iš geros kokybės pagamintos medžiagos, prietaisą. Taip pat būtinai atkreipkite dėmesį į tai, jog būtų lengvai plaunamas paviršius, taip jo priežiūra nesukels papildomų rūpesčių.

Ne mažiau svarbi yra apšvietimo lemputė, kurią galite rinktis iš įprastų lempučių (20–40 vatų), tačiau geriau, kad būtų elektros energiją taupančios lemputės. Didelis privalumus, jeigu garų surinktuvo apšvietimo lemputės padėtį, galite reguliuoti.

Gartraukio galingumas

Svarbu pasirinkti pakankamo galingumo garų surinktuvą. Galingumo pasirinkimas priklauso nuo virtuvės patalpos dydžio ir gaminimo intensyvumo.

Norite efektyvesnio garų surinktuvo, nei tik valantis garų surinktuvas? Reikia rinktis tokį prietaisą, kuris ištraukia orą į išorę, nes yra galingesnis. Apskaičiuokite savo virtuvės tūrį m³. Pvz., virtuvės ilgis yra 5 m, plotis – 3m, aukštis – 2,8 m. Taigi virtuvės tūris yra 5x3x2,8=42 m³. Rekomenduojamas garų surinktuvo ištraukimo galingumas yra virtuvės tūris, padaugintas iš 10 (virtuvėje esantis oras pakeičiamas dešimt kartų per valandą). Šiuo atveju ištraukimo galingumas turėtų būti 420 m³/h. Jei virtuvė yra atvira, pvz., sujungta su svetaine, derėtų rinktis didesnio galingumo garų surinktuvą (nuo 500 iki 1000m³/h). Norėdami apskaičiuoti realų garų surinktuvo oro ištraukimo galingumą montavimo vietoje, turite sumažinti pagal pirmą taisyklę pasirinktą ištraukimo galingumą tam tikru skaičiumi. Tai daroma dėl oro pasipriešinimo vamzdžiuose. Ventiliacijos vamzdžiai yra svarbi garų surinktuvo montavimo paketo dalis. Kiekvienas vamzdžio metras ar 90 laipsnių posūkis sumažina oro ištraukimą apie 20–50 m³/h. Norėdami, kad ištraukimo galingumas nesumažėtų dėl vamzdžio ilgio, posūkių skaičiaus ar mažesnio skersmens – nemažinkite sistemoje naudojamų vamzdžių skersmens. Dėl mažo skersmens padidės oro pasipriešinimas visoje sistemoje ir sumažės garų surinktuvo ištraukimo galingumas.

Gartraukio triukšmingumas

Ne tik renkantis šaldytuvą, bet ir renkantis garų surinktuvą reikia atkreipti dėmesį į jo keliamą triukšmą. Juk labai svarbu, kad ne tik visi virtuvės baldai, bet ir buitinė technika teiktų džiaugsmą. Jeigu turite galimybių tai rinkitės tokį prietaisą, kurio variklio bloką galima būtų montuoti ir izoliuoti už virtuvės sienos, tuomet triukšmo lygis bus mažiausias.

Jeigu jūsų įsigytas garų surinktuvas skleidžia didelį triukšmą tai galite šią problemą išspręsti. Pasirinkite naudojimui didžiausio rekomenduojamo skersmens vamzdžius. Taip pat galite naudoti specialius triukšmą izoliuojančius vamzdžius arba aplink juos dėti izoliacinę medžiagą. Izoliuoti reikia išilgai viso vamzdžio, nuo garų surinktuvo iki sieninės dėžutės.

Gartraukio filtrai

gartraukisGarų surinktuvo filtrai yra svarbiausias dalykas, leidžiantis palaikyti švarų orą jūsų virtuvėje. Dažnai naudojamas kelių filtrų derinys, nes garų surinktuvas, turintis kelių filtrų sistemą, patikimiau užtikrina švarų orą ir efektyviau neutralizuoja įvairius kvapus. Juk nenorite, kad šalia esantys virtuvės baldai būtų padengti nešvarumais, kurių susidarymo galite išvengti, įsigiję tinkamą garų surinktuvą.

Nerūdijančiojo plieno filtrai skirti verdamo maisto skleidžiamiems riebalams ir kvapams sugerti. Jis valo orą nuo riebalų. Šiuos filtrus galima plauti indaplovėje. Norint pasiekti puikius filtravimo rezultatus, montuojama iki 3 tokių filtrų.

Anglies filtrų paskirtis &‐ sugerti maisto kvapus. Jis skirtas smulkesnėms dalelėms surinkti ir neutralizuoti kvapus. Priklausomai nuo šeimos dažniausiai verdamo maisto, juos galima keisti kartą per 1–3 metus. Ruošiant egzotiškus, išskirtinio kvapo patiekalus, reikalingas daug geresnis filtravimas nei ruošiant įprastą europietišką maistą. Jeigu garų surinktuvas kvapus sugeria aktyvintos anglies filtro pagalba tai tokius filtrus turėtumėte keisti arba plauti kas tris mėnesius.

Nepamirškite, kad jeigu jūsų garų surinktuve įmontuoti aliuminio riebalų filtrai, kurie gaminimo metu sugeria susidarančias riebalų daleles ir garus tai šiuos filtrus turėtumėte plauti bent kas du ar tris mėnesius. Plauti galite kriauklėje šiltu vandeniu arba indaplovėje. Neplaunant riebalų, suprastės ištraukimo galingumas. Be to, jei pertekliniai riebalai pateks į garų surinktuvo vidų, ant įkaitusio variklio, gali kilti gaisras.

rankenelesGarų surinktuvas turi susilieti su bendru virtuvės stiliumi, todėl gerai pagalvokite, kad jūsų virtuvės baldai ir garų surinktuvas derėtų tarpusavyje. Rinkdamiesi garų surinktuvą, įvertinkite ne tik patrauklią išvaizdą, galingumą, triukšmo lygį, bet ir pažvelkite į jo vidų – kaip iš tiesų sumontuoti filtrai, kokia jų kokybė. Juk norite turėti ne tik iš išorės gražų, bet ir kokybišką prietaisą.