Lankstai

Virtuvės baldai pasižymės kokybe bei praktiškumu pasirinkus konstrukciją bei dizainą atitinkančias sutvirtinimo detales. Tinkamas pasirinkimas lems ne tik kokybišką bei patogų naudojimą, bet ir bendrą virtuvės vaizdą. Lankstų pasirinkimas išties įvairus, tad renkantis vertėtų atkreipti dėmesį į išvaizdą, funkcijas bei ilgaamžiškumą. Be abejonės, svarbus rodiklis yra ir kaina, atitinkanti kokybę bei paprastas montavimas. Taigi, kokius esminiu dalykus reikėtų žinoti, renkantis sutvirtinimo detales?

lankstaiGamintojų siūlomas pasirinkimas išties didelis, tačiau toli gražu ne visos durelių sutvirtinimo detalės atitinka pasirinktų spintelių išvaizdą bei funkciją. Spintelės, turinčios rėmus, pasižymi tuo, kad jų durelių matmenys, dėl esančio rėmo, yra šiek tiek mažesnės nei pačios spintelės. Šiuolaikiniai gamintojai labiau linkę siūlyti berėmes spinteles. Šiuo atveju durelių bei pačios spintelės dydis sutampa. Vienu ar kitu atveju, tvarkingas ir estetinį vaizdą suteikiantis lankstų įmontavimas yra išties svarbus, siekiant išlaikyti baldų kokybę.

Virtuvės baldai gali šiek tiek pakisti konstruojant sutvirtinimo detales. Šiuolaikiniame interjere kiek rečiau naudojami paviršiaus lankstai, montuojami spintelių rėmo priekio, tad juos matysite ir uždarius dureles. Dėl šių sutvirtinimo detalių matomumo, vertėtų atkreipti dėmesį į lankstų išvaizdą bei tai, kaip jie derės prie Jūsų pasirinkto virtuvės dizaino. Dėl išties nemažo stiliaus bei apdailos pasirinkimo šios detalės gali tapti ne tik neatskiriama patogaus naudojimosi dalimi, bet ir puikiu Jūsų virtuvės dekoru. Jei Jūsų pasirinktas virtuvės interjeras yra klasikinis, geriausia būtų rinktis blizgią alavo, nikelio ar kitą apdailą, šiuolaikiniams dekorui labiau tiks emaliuotas ar itin blizgus metalas, derantis prie durelių rankenėlės.

Siekiantiems modernumo bei šiuolaikiškumo vertėtų rinktis optimaliausią rezultatą – vadinamąsias Europietiškas durelių tvirtinimo detales – lankstus, kurių, uždarius dureles, nematyti. Toks pasirinkimas tinka berėmėms spintelėms. Šiuo atveju galėsite rinktis detales, kurių funkcija bus labiau praktiška nei dekoratyvinė. Dėl vidinės konstrukcijos šias detales yra kur kas lengviau pritaikyti bei kompensuoti nedidelius trūkumus, tad Jums nereikės sukti galvos dėl itin geros išvaizdos ir atitikimo reikalaujančios apdailos. Be to, šio tipo sutvirtinimo privalumas yra tas, jog dureles bus lengva nuimti įdiegto mechanizmo dėka remonto ar valymo atveju. Dar viena pravarti funkcija – galimybė rinktis lankstus su savaiminio uždarymo sistema. Paliktos pravertos durelės švelniai užsidarys savaime, tad tai leis jaustis itin patogiai namų ruošoje ar pravers šeimoms, auginančioms vaikus ar laikančioms augintinius. Pripažįstantys ypatingą komfortą turi galimybę pasirinkti ir vadinamąjį TIP – ON variantą. Įmontavus vidinius lankstus be spyruoklių, durelės lengvai atsidarys vos prisilietus, tad Jūs galėsite atsisakyti rankenėlių ir pasirinkti išties modernų interjerą.

Sutvirtinimo detalių pasirinkimas išties įvairus, tad pateiksime pagrindinius lankstų sistemų pavyzdžius:

45laipsniu-lankstas-258x300

Lankstas 45 laipsnių kampu durelių atidarymui, tinkamas pakabinamoms spintelėms.

isorinis-lankstas-150x150

Išorinis lankstas

pusinis-lankstas-150x150

Pusinis lankstas

atsiverentys-placiai-lankstas-150x150

Lankstas, skirtas plačiam durelių atidarymo kampui.

kampinems-durelems-150x150

Lankstas, skirtas kampinėms durelėms.

tiesiniai-lankstas-150x150

Tiesinio modelio lankstas.

vidinis-lankstas-150x150

Vidinis lankstas.

   lankstai   Vertėtų atsižvelgti ir į tai, jog, renkantis lankstus, būtina atsižvelgti į spintelės svorio kategoriją. Tai padės apskaičiuoti reikalingą detalių skaičių bei leis išvengti nesklandumų, kylančių dėl netinkamos lankstų konstrukcijos.

Virtuviniai baldai, greičiausiai tarnaus Jums ne vienerius metus. Teisingai pasirinkus kiekvieną svarbią detalę būsite patenkinti rezultatu, užtikrinančiu puikią, Jūsų poreikius atitinkančią išvaizdą bei visapusišką funkcionalumą.