Indaplovė

indaploveNiekas neabejoja, kad virtuvėje reikalingi virtuvės baldai, šaldytuvas, kaitlentė, bet dėl indaplovės įsigijimo dauguma dvejoja, nes šis prietaisas nėra pirmo būtinumo prietaisas. Bet vis daugiau žmonių nori palengvinti nemalonius buities darbus, juk plauti indus nėra daugumos mėgstamiausias užsiėmimas. Turėdami indaplovę turėsite kur sudėti nešvarius indus, todėl jie nesikaups plautuvėje ar ant stalo. Be to, indai bus išplauti nepalyginamai švariau, nei jūs juos plautumėte plautuvėje ir žinoma sutaupytumėte laiko, o tai ypatingai aktualu, jei turite gausią šeimą ir dažnai gaminate maistą namuose.

Dažniausiai indaplovės būna 45 cm ir 60 cm pločio. Kokią įrangą pasirinkti, priklauso nuo to, kiek virtuvėje vietos ir ar dažnai šia įranga planuojate naudotis. Didesnės talpos indaplovės paprastai būna didesnių gabaritų. Populiariausios yra 60 cm pločio indaplovės. Turite erdvią virtuvę? Tuomet jums būtų patogiau turėti didesnę – 60 cm pločio indaplovę. Jeigu jūsų virtuvė nėra tokia erdvi ir virtuviniai baldai užima didžiąją dalį virtuvės ploto tai rinkitės 45 cm visiškai įmontuojamą indaplovę, kuri neužims daug vietos.

Planuojate įsigyti virtuvės baldus, o buitinę techniką norite įsigyti vėliau? Tokiu atveju, galite susiprojektuoti indaplovės dydžio spintelę, kurią ateityje galėsite lengvai pakeisti įmontuojama indaplove.

Indaplovės būna kelių rūšių:

  1. Laisvai statomos (neįmontuojamos) indaplovės. Turite įsirengę virtuvę ir nenorite nieko keisti? Jums tiks laisvai statoma indaplovė. Išsirenkate ir nusiperkate laisvai statomą indaplovę ir pastatote ją ten, kur yra laisvos vietos. Šios indaplovės yra pigesnės negu įmontuojamos, tačiau turi mažiau funkcijų negu įmontuojamos. Jų išvaizda skiriasi nuo virtuvės baldų ir kitos įrangos, dėl to jos atrodo ne tokios stilingos kaip įmontuojamos.
  2. indaploveIndaplovės, visiškai įmontuotos į virtuvę. Norite stilingos virtuvės? Visiškai įmontuota indaplovė – puiki interjero detalė, nes atrodo kaip virtuvės spintelė. Ją galima paslėpti arba tiesiog pastatyti virtuvės spintelėje. Duris galima pagaminti tokios pačios medžiagos ir spalvos, kaip ir virtuvės baldai. Be to, dažniausiai turi daugiau funkcijų negu įprasta indaplovė. Naudojimo mygtukai yra visiškai paslėpti, tačiau lengvai pasiekiami. Šios indaplovės yra brangesnės negu įprastos ir prieš perkant reikia viską gerai apgalvoti, nes tokią indaplovę pakeisti į kitokią yra labai sudėtinga.
  3. Indaplovės iš dalies įmontuotos į virtuvę. Nepatinka paslėpti mygtukai, bet norite stilingai atrodančios indaplovės? Puikus pasirinkimas – iš dalies įmontuota indaplovė, nes ją taip pat kaip ir visiškai įmontuotą, galima paslėpti spintelėje arba indaplovepastatyti tarp spintelių. Duris taip pat galima pagaminti tokios pačios medžiagos ir spalvos, kaip ir virtuvės baldai. Nuo visiškai įmontuotos skiriasi tuo, kad funkcijų mygtukai nėra paslėpti. Dažniausiai jos montuojamos į spinteles ir taip pritaikomos prie virtuvės interjero.

Kokio tūrio indaplovę pasirinkti – priklauso nuo to, kokio dydžio šeima, ar dažnai gaminate maistą namuose, ar dažnai ateina svečių. Indaplovių tūris skaičiuojamas indų komplektais. Paprastai indaplovėje telpa nuo 6 iki 15 indų. Neverta pirkti indaplovės, kurios talpa 15 indų komplektų, jeigu gyvenate vienas ir dažnai valgote ne namuose.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip indaplovės klasifikuojamos pagal tai, kaip švariai plauna ir kaip džiovina.

Jos klasifikuojamos mažėjimo tvarka nuo A iki G. Kuo aukštesnė klasė, tuo didesnė tikimybė, kad ant indų neliks jokių degėsių ar riebalų žymių. Švariausiai plaunančios indaplovės yra A klasės, o G – blogiausiai. Kuo aukštesnė džiovinimo klasė (aukščiausia – A) tuo didesnė tikimybė, kad išimsite iš džiovyklos sausus indus.

A klasės indaplovės brangiausios, tačiau, jeigu tik yra galimybė tokią nusipirkti tai nereikia dvejoti. Aukščiausia energijos klasė šiuo metu yra A+++, žemesnės naudoja daugiau energijos. Apie energijos klases plačiau galite paskaityti mūsų straipsnyje apie šaldytuvų pasirinkimą. Ši informacija tinka ir indaplovėms.

Indai džiovinami likusiame po plovimo karštyje, karšto oro srovėje arba ventiliatoriaus pagalba. Jeigu norite sutaupyti elektros energijos rinkitės natūralų džiovinimą, bet tai užtruks ilgiau.

Perkant indaplovę būtinai pasidomėkite apie filtrus. Galite rinktis tarp išsivalančių savaime ir valomų rankiniu būdu. Automatiškai besivalantis filtras yra patogesnis, tačiau skleis triukšmą.

Indaplovės turi nuo kelių iki keliolikos plovimo programų. Svarbu išsirinkti, kurios yra reikalingiausios. Jos skiriasi sunaudojamo vandens kiekiu, vandens temperatūra ir indų plovimo laiku. Dažniausiai programos eina viena po kitos: normali, ekologiška/BIO (pavadinimas priklauso nuo gamintojo), sutrumpinta, švelni, ekonomiška. Svarbu prieš perkant pagalvoti, kurios yra reikalingos ir kurias teks nuolat naudoti. Jeigu retkarčiais tenka plauti daug indų, tačiau kiekvieną dieną indų bus mažai tai būtų labai naudinga, kad būtų programa, su kuria būtų galima plauti tik esant pusei indų talpos. Naujausių indaplovių nereikia programuoti, įranga pati atpažįsta nešvarumo lygį ir parenka tinkamiausią programą pagal indų kiekį bei jų nešvarumą. Galite patys suplanuoti, kada prasidės plovimas. Jeigu baigiasi milteliai apie tai jus gali informuoti tam tikras signalas, primenantis, kad baigiasi milteliai. Jeigu reikia plauti nestandartinio dydžio indus, galima taip nustatyti plovimo krepšį, kad visi indai tilptų, taip pat galite reguliuoti puodelių laikiklio aukštį. Labai svarbu – apsauga nuo vandens išsiliejimo iš indaplovės ir užraktas nuo vaikų, kad nebūtų galima jos atidaryti plovimo metu.

Kaip ir renkantis šaldytuvą ar garų surinktuvą, taip ir perkant indaplovę, reikia nepamiršti triukšmo lygio. Tai labai svarbus dalykas, ypač, jeigu virtuvė sujungta su svečių kambariu arba patalpų sienos yra plonos. Standartinis indaplovės triukšmo lygis būna nuo 37 iki 58 dB. Verta pirkti modelį, kurio triukšmo lygis kuo mažesnis.

Jeigu norite turėti švarius indus, bet jūsų vanduo kietas tai reikės minkštinti vandenį druska. Druskos kiekis priklausys nuo vandens kietumo. Kita indų plovimui skirta priemonė yra tiesiog valymo priemonė, kurios dėka nešvarumai pašalinami lengviau. Paskutinė cheminė medžiaga skirta blizginimui. Galima rasti indaplovėms skirtų valymo tablečių, kurių sudėtyje rasime visų šių priemonių. Tačiau trys–viename tabletės nebus tokios efektyvios, jei vanduo labai kietas.

Šiuolaikinės indaplovės turi daug funkcijų. Paprasčiausiai įdedame indus ir negalvojame, kaip jie išplaunami. Taip sutaupome laiką. Gamintojai nuolat tobulina įrangą, taikydami ją prie Jūsų poreikių. Rinkdamiesi modelį, turite gerai pagalvoti kokios papildomos funkcijos yra reikalingos ir kaip sukurti stilingą aplinką, kurioje puikiai atrodytų virtuvės baldai ir jūsų pasirinkta indaplovė.