Provanso virtuvės baldai  provanso virtuves baldai

Provanso stilius savo nuostabų pavadinimą gavo dėka Prancūzijoje esančio Provanso regiono išskirtinio namų ir interjero stiliaus derinimo. Jis nuo kitų stilių skiriasi savo estetiškumu, lengvumu, jaukumo sukūrimu ir komfortu. Tokioje virtuvėje yra labai maloni aplinka.

provanso virtuves baldaiPagrindinės Provanso stiliaus spalvos: balta, smėlio, citrinos geltonumo, šviesiai oranžinė, šviesiai žalia ir turkio. Virtuvės baldai turi derėti su tokiomis spalvomis. Sienoms naudojamos plytelės ar akmens akcentai. Provanso stiliaus virtuvėje svarbus dėmesys skiriamas grindims. Jos turi būti pagamintos tik iš natūralių medžiagų – laminatas ar sintetinė kiliminė danga netinka. Lubos dažniausiai būna baltos spalvos.

provanso virtuves baldaiTai vienintelis stilius, kuriame svarbiausias dėmesys skiriamas baldams. Virtuviniai baldai turi būti iš natūralių medžiagų. Pagaminti iš šiuolaikinių medžiagų Provanso stiliaus virtuvėje netiks. Labai gerai atrodo pintos kėdės ar krepšeliai, kurie suteikia puošnumo. Geriausia rinktis iš medienos pagamintus baldus, kurie yra sendinti. Rankenėlės turi būti parinktos arba sendinto metalo, arba medinės.

provanso virtuves baldaiProvanso stilius Jūsų virtuvėje sukurs pastelinių spalvų ir lengvumo atmosferą. Tokioje erdvėje labiausiai tiks lengvai krentančio audinio užuolaidos, šviesių spalvų virtuvės baldai, gyvos gėlės, įvairios pasiūtos interjero puošimo detalės, keramikos dirbiniai. Didžiausia problema iškyla tuomet, kai reikia tinkamai įrengti erdvę aplink langus. Ne visuomet pavyksta sukurti reikiamą stilių naudojant audinius, todėl dizaineriai rekomenduoja iš pradžių pabandyti nenaudoti užuolaidų. Svarbus akcentas yra apvalus stalas, kuris suteiks virtuvei jaukumo. Kuriant Provanso stilių reikia didžiausią dėmesį skirti pasirinktai detalei, pavyzdžiui, jeigu pasirinksite gyvų gėlių akcentą tai jas išdėliokite visur: ant spintelių, stalo ar palangės. Būtinai ant sienos pakabinkite laikrodį, kuris atrodytų lyg būtų iš senų laikų. Ant stalo labai tinka megztos ar nertos servetėlės, balta staltiesė. Tuomet nereikia dėti kitų puošimo detalių, tokių kaip puodeliai, ar keramikos dirbiniai. Norint ryškių akcentų naudokite raudonos, žalios ar violetinės spalvų elementus.

provanso virtuves baldaiProvanso stiliumi įrengta virtuvė Jus džiugins tuo, kad tokioje erdvėje bus malonu pailsėti nuo įtempto gyvenimo ritmo. Šviesios spalvos, jaukumas ir gyvų gėlių akcentai patiks ne tik Jums, bet ir visiems šeimos nariams.