Indaplovės

indaplovesVirtuvės baldai sietini su įvairiausia buitine technika. Indaplovė  tai vienas iš tų buitinių prietaisų be kurio daugeliui žmonių sunku įsivaizduoti savo virtuvę. Tačiau nuvykti į parduotuvę ir tiesiog nusipirkti indaplovę yra labai neatsargu, nes ne bet koks prietaisas pateisins jūsų lūkesčius todėl apie indaplovę verta žinoti ne vien tai, kad ji už žmogų išplauna nešvarius indus.

Indaplovių tipai

Tam, kad jūsų virtuvės baldai būtų suderinti su indaplove, jūs turite nuspręsti kokio tipo indaplovės  jums reikia. Yra trys indaplovių rūšys:

Laisvai statomos (neįmontuojamos) indaplovės. Tai puikus sprendimas tiems, kurie jau įrengtoje virtuvėje  nenori nieko keisti. Nusipirkus papildomą įrangą ir pastačius ją ten, kur yra laisvos vietos, jums nereikės perstatyti ar keisti virtuvės baldų, todėl išsaugosite virtuvę tokią kokia ji buvo. Laisvai statomos indaplovės visada yra pigesnės negu integruojamos. Be šių privalumų yra ir keletas šio pasirinkimo trūkumų. Tokios indaplovės išvaizda skiriasi nuo baldų ir kitos įrangos, o neretai jos turi mažiau funkcijų negu integruotos indaplovės.

Iš dalies integruojamos indaplovės.  Jas taip pat galima slėpti spintelėje arba tiesiog pastatyti tarp spintelių. Nuo visiškai integruotos indaplovės, ši skiriasi tik tuo, kad funkcijų mygtukai nėra paslėpti.

indaploves (2)Visiškai integruotos indaplovės.  Šio tipo prietaisus galima paslėpti: pastatyti virtuvės spintelėje. O padarius duris, tokio pačio stiliaus, kaip virtuvės baldai, šis prietaisas tiesiog išnyks. Indaplovė, kaip ir naudojimo mygtukai bus paslėpti, tačiau lengvai pasiekiami. Indaplovė atrodys kaip virtuvės spintelė ir dažniausiai turės daugiau funkcijų lyginant su kitomis indaplovių rūšimis. Tačiau ji bus brangesnės negu įprastos indaplovės.

Indaplovių tūrisindaploves

Virtuvės baldai su kalnu neplautų indų atrodo tikrai nekaip. Todėl prieš įsigyjant indaplovę verta pamąstyti apie jos tūrį. Tai yra, kiek indų vienu metu ji galės išplauti. Indaplovių tūris skaičiuojamas indų komplektais. Dažniausiai indaplovėje telpa nuo 6 iki 15 indų. Nuo šio rodiklio priklauso pačios indaplovės gabaritai. 45cm ir 60cm, dažniausiai pasitaikantis indaplovių plotis. Didesnės talpos indaplovės paprastai būna didesnių gabaritų. Populiariausios yra 60cm pločio indaplovės.

Plovimo klasė

Išplauti indai ne visuomet būna švarūs. Ar jūsų indaplovė išplaus indus pakankamai švariai, jums pasakys jos klasė. Tai parametras, kuris nurodo kaip švariai  indaplovė plauna. Pagal šį rodiklį indaplovės klasifikuojamos mažėjimo tvarka nuo A iki G. Kuo aukštesnė klasė  tuo didesnė tikimybė, kad ant indų neliks jokių nešvarumų. Švariausiai plaunančios indaplovės yra A klasės.
Analogiška situacija ir džiovinant. Kuo aukštesnė džiovinimo klasė (aukščiausia – A) tuo didesnė tikimybė, kad virtuvės baldai nenukentės nuo ant jų padėtų šlapių indų.

indaploves (4)

Plovimo programos

Ar jūsų virtuvės baldai nebus apkrauti nešvariais indais priklauso ir nuo indaplovės plovimo programos. Indaplovės turi nu o kelių iki keliolikos plovimo programų, kurios gali skirtis vandens temperatūra, sunaudojamo vandens kiekiu ir indų plovimo laiku. Dažniausiai pasitaikančios programos: normali, ekologiška/BIO, sutrumpinta, švelni, ekonomiška ir pan. Dėl naujausių technologijų moderniausių indaplovių nereikia programuoti, įranga pati parenka tinkamiausią programą pagal  indų kiekį ir jų nešvarumą.

Triukšmingumas

Tam, kad jūsų virtuvė būtų jauki labai svarbus triukšmo lygis.  Renkantis indaplovę triukšmingumo rodiklis  dažnai pamirštamas. Tai labai svarbus dalykas tiems, kurių  virtuvė sujungta su svečių kambariu arba tiems, kurių patalpų sienos yra plonos. Standartinis indaplovės triukšmo lygis būna nuo 37 iki 58 dB. Tam, kad galėtumėte įjungti indaplovę po 22 valandos  verta pirkti modelį, kurio triukšmo lygis kuo mažesnis.