melaminasMelaminas

Baldų gamyboje yra naudojamos ir melamino kraštų apdailos juostos, kurios atlieka tas pačias funkcijas kaip ir ABS arba PVC t.y. toks baldų laminatas yra skirtas suteikti virtuvės baldams estetinę išvaizdą ir apsaugoti nuo neigiamo išorinio aplinkos poveikio.

Galima rinktis ne tik įvairių spalvų melamino briaunų juostelių, bet ir pasirinkti lanksčias juosteles, kurių pritaikymas yra paprastesnis ten, kur reikia lankstumo.

Melamino briaunų laminato savybės yra gerokai prastesnės, nei PVC arba ABS. Melamino kraštų juostos yra gaminamos iš popieriaus, kuris yra mirkomas melamino dervose. Aišku tokios medžiagos savybės yra gerokai geresnės negu paprasto popieriaus, tačiau, savo atsparumu drėgmei, neprilygsta plastmasės medžiagai. Norint atnaujinti melamino briaunų laminatą gali kilti sunkumų, nes gali būti neįmanoma iš naujo taip kruopščiai padengti šią juostelę, o tinkamai to nepadarius gali patekti drėgmė ir jūsų virtuvės baldai pakeis savo išvaizdą. Didžiausias šios melamino kraštų juostos privalumas yra tas, jog tai yra pigiausia medžiaga skirta virtuvės baldų kraštų padengimui.